آیا این نمای خشک {اشتباهات} را مرتکب می شوید؟

تفاوت اساسی آجر نمای خشک با دیگر آجرهای نما چیست؟ برخی از مصالح که برای نمای خشک میتوان استفاده نمود، عبارتند از: صفحات رزین اشباع شده، پشم معدنی فوقالعاده فشرده، الیاف سیلیکات کلسیم، ورقههای آلومینیوم و کاشیها و آجرهای سفال که گسترهای وسیع از رنگ و بافت را در بر می گیرند. برای اتصال آجرهای مخصوصی که در این سیستم به کار می روند از تجهیزات فلزی مانند ریل استفاده می گردد. با اندکی تأمل درمی یابیم که اجرای نما به روش خشک می تواند تا ۵۰ درصد از زمان اجرا را کاهش دهد و حتی تأثیرات منفی دمای محیطی را به حدود صفر برساند و بخاطر عدم وجود ملات و روشهای سنتی با امکان فعال نمودن چندین جبهه کاری بطور همزمان در بخشهای بالادست و پایین کار بیش از پیش بر سرعت اجرا افزود و البته موارد دیگری مانند استفاده از اکیپ های آموزش دیده بجای نیروهای سنتی و غیر فنی و فاقد آموزش لازم در روشهای قدیمی و سنتی و همچنین استفاده از ابزار و ماشین آلات صنعتی در انجام کارها در روشهای مدرن ضمن تأثیر مستقیمی که بر زمان اجرا و جلوگیری از دوباره کاری های احتمالی خواهند داشت قطعاً در افزایش کیفیت اجرا نیز تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.

نحوه اجرای نمای سنگ خشک

پنجره ها در کنار دیگر اعضای تعیین کننده فرم نما با ابعاد و طرح خود تأثیر بسزایی در ایجاد یک تصویر زیبا در نگاه بیننده دارند. مقایسه قیمت آجر نما با هزینه های مواد دیگر ساختمان می تواند در ابتدا گیج کننده به نظر برسد. بله کاملا درسته فقط درصد خیلی کمی به کیفیت نامرغوب سنگ ها بر می گردد. از نوع خاصی از نما هاي جديد ورق ها ی سنگ قابل انعطاف با نام تجاری فلکس استون است که براي نما سازي داخلی و بیرونی ساختمان کاربرد دارد. 2. ضخامت ورقها: ورق زیر و رو میتواند گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم باشد و با تغییر آنها قیمت پانل تغییر میکند. عایق حرارتی به طور مستقل با اتصال مکانیکی یا چسب به زیر کار محکم می گردد. به طور کلی ورقهای کامپوزیت از ترکیب دو یا چند ماده است و از سه لایه که شامل دو لایه از جنس آلومینیوم و یک لایه از مواد پلی اتیلن به عنوان که یک ماده معدنی پرکننده است و بین دو لایه آلومینیومی قرار میگیرد تشکیل شده است.

فروش تجهیزات نمای خشک

پنل کامپوزیت فلزي در سا ختمان هاي بزرگ و بلند مرتبه جهان به طور گسترده اي استفاده شده اند. برای ساختمان های بلند به راحتی اجرا می شود. همچنین برای رنگ های این سازه از تن های گرم بژ ، قهوه ای و سوخته استفاده می کند “. ملات بندکشی برای استفاده در بین سنگ های نما باید دارای رنگی مشابه با رنگ سنگ های استفاده شده در نمای ساختمان باشد. فضای خالی که بین نما و عایق قرار دارد، بهترین عایق حرارتی می باشد لذا این سیستم نقش موثری در کاهش اتلاف انرژی دارد. در اغلب سیستم های نمای خشک، به منظور جلوگیری از ورود نم یا رطوبت به داخل ساختمان، یک فضای خالی تهویه بین نما و عایق ایجاد می نمایند. ضمن اینکه باید دید هویت عملکردی بنا چیست؛ یعنی یک مجتمع مسکونی است، یا یک ویلا و یا مجموعه مسکن اجتماعی و مقرون به صرفه را در برمیگیرد و در نهایت با لحاظ کردن این موارد، باید میزان بودجه و امکانات اقتصادی در ارتباط با مصالح نما را در نظر گرفت. حال نوبت آن می رسد که مصالح نما در قاب های درست شده را نصب کنیم و اطراف آن ها درزگیرها را قرار دهیم.  Content has been created  by behsaznama Content Gener at or D em᠎ov​ersion.

اجرای نمای خشک در ایران

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از شرکت اجرای نمای سرامیک خشک دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید