آیا می تواند نمای خشک را بفروشد؟

اجرای نما به صورت خشک سیستمهای متفاوتی دارد که بر اساس نوع مصالح آن روشهای متفاوتی دارد. قدیمیترین روش اجرای نمای آجری که از گذشته تا به امروز کاربرد داشته، به وسیله سیمان است. به طور کلی میتوان گفت اجرای نمای خشک ساختمان هزینهی بیشتری (حدودا سه برابر) نسبت به اجرای نما با استفاده از ملات و چسب دارد ولی برای تصمیمگیری درست مزایای این روش (نمای خشک) را به خاطر داشته باشید. مرحله اول اجرای نمای رومی با سنگ تهیه نقشه است. نمای سنگی سالیان سال ماندگار است و در برابر عوامل مختلف نظیر باد، باران، برف، نور خورشید و گرد و غبار مقاوم می باشد. وی همچنین با اشاره به این که چگونگی اصلاح و بهسازی میادین سطح شهر از جمله مسائل مهم کارگروه است و در جلسات کارگروه مطرح، بررسی و جمع بندی خواهد شد بیان داشت: در صورت نیاز، دراین خصوص مسابقه و فراخوان برگزار و در نهایت نظر داور و یا مشاور طرح انتخاب و تصویب می شود و بودجه لازم نیز در جلسات مصوب و ابلاغ خواهد شد و پیمانکار نیز توسط شرکت عمران، آب و خدمات به کارگیری و امور تسریع می شود. وی افزود: یک سری عناصر ظاهری وجود دارد که اقلیم منطقه را شاخص می کند و ما می توانیم با استفاده از همین موضوع هویت بصری در کیش ایجاد کنیم، ما یک مقطع تاریخی به عنوان دوره رها شدگی را تجربه کردیم که سنگ، کامپوزیت و رنگ ها و پنجره ها با ابعاد مختلف، نماهای نامطلوب و نامربوط اجرا می شد که به طور قطع باید مجددا ضابطه مند شده و قوانین در اجرای آنها رعایت شود.

این بررسی شما را ارائه می‌کند که آیا شما یک حرفه‌ای در نمای خشک بدون دانستن آن. این است چگونه واقعاً کار می‌کند

وی اظهار داشت: به اقتضای موضوعات در ابعاد مختلف، این جلسات باید هر ماه حداقل یک بار برگزار شود تا به فضای مطلوب و دلخواه شهری دست یابیم. درک الگوی نور. وقتی می خواهید به یک ساختمان خاص با طراحی نما بپردازید ، یکی از نکاتی که می تواند نمای زیباتر و لوکس تری به نمای ساختمان شما بدهد، توجه به نورپردازی و نورهای مناسب در نماست که از ضوابط و قوانین خاصی پیروی می کند. از آنجا که به ثبات ساختمان کمک نمی کند ، لازم است نمای سبک برای پشتیبانی از بارهایی که به اجزای آن فشار وارد می کنند ، طراحی شود. همان طور که توضیح داده شد در این سیستم از ملات استفاده نمی شود. برای اجرای سیستم نمای خشک می توان از پنل هایی مانند پنل های رسی ، سنگ ،سرامیک خشک، سنگ، کامپوزیت و شیشه استفاده نمود. این سیستم باید برای حداکثر جابجایی نسبی مجاز طبقات سازه طراحی گردد . یکی از نکات مهمی که در اجرای نمای رومی با سنگ باید به آن دقت شود این که فردی که این کار را انجام میدهد باید تسلط زیادی به ابزارزنی داشته باشد. در حالت کلی اجرای نمای ساختمان در چندین مرحله اجرا می شود که شامل طراحی نما، زیر سازی نمای ساختمان و اجرای نما است.

هزینه نمای کامپوزیت شامل نوع ورق کامپوزیت، قیمت پروفیل (به عنوان شاسی) و هزینه نصب ورق کامپوزیت میباشد. طبی مسرور تصریح کرد: سیما و منظر شهری در کشور یکی اسناد فرادستی شورایعالی معماری و شهرسازی است که در دو مرحله ابلاغ و اختیارات بسیار خوبی تفویض شده که شهرداری ها موظف به انجام فرایندهای آن شدند. معاون شهرسازی شرکت عمران، آب و خدمات کیش تشریح کرد: بسیاری از سرمایه گذاران تلاش و هزینه می کنند که بنای بهتری نسبت به مابقی بنا ها داشته باشند، درحالیکه این مورد، عامل وحدت بخشی بین آثار نیست و این امر باعث نازیبایی خواهد شد. سعید پورزادی تاکید کرد: اعضای این کمیته باید ترکیبی از مجموعه معاونت عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت عمران، آب و خدمات و در صورت نیاز مشاور یا مشاوران طرح باشند، که در جلسات بعدی در این خصوص نیز تصمیم گیری خواهد شد. در مرحله اجرای نمای ساختمان سازنده تصمیم می گیرد که از چه متریال و با چه چشم اندازی برای نمای ساختمان استفاده کند. رایت ، که قبلاً به خانه های دشتی خود مشهور بود ، تصمیم گرفت تا از همه احکام سنتی از جمله سبک امضای قبلی خود رهایی یابد. ᠎This post h as  been created with G᠎SA᠎ Content ​Ge᠎ne ra tor DE MO!

روش اجرای نمای خشک

یکی از زیباترین نماهای ساختمانی، نمای چوبی است که این روزها در ساخت خانه های مدرن اجرا می شود. انتخاب پروفیل مناسب توسط مهندس معمار یا فرد واجد شرایط می بایست انتخاب گردد. چگونه توسط مهندس ناظر کنترل می شود؟ از این سبک نما ها به صورت مستقل می توان به عنوان پوشش و محدود کننده دید و نور برای پنجره ها و تراسها استفاده کرد. همچنین طبی مسرور معاون شهرسازی شرکت عمران، آب و خدمات کیش، پردازش سیما، منظر و هویت افزایی شهری در کیش را یکی از وظایف ذاتی مسئولان مطرح کرد و افزود: در جزیره کیش بافت منسجمی از بافت های قدیمی به جای نمانده با این حال یک یا دو اثر خوب که چشم نواز وسازگار با هویت محل و اقلیم بوده ایجاد شده است. از ویژگیهای شاخص نمای کلاسیک ساختمان میتوان به؛ تقارن و نظم، استفاده از ستونهای کوتاه و عریض و یا دیوارهای ستوننما برای تزئین و به کار بردن قوس در طراحی نما اشاره کرد. بله رولپلاک و پیجکردن و سابکاری سنگ از مراحل تکمیلی سنگکاری است که برای اجرای آن باید هزینه جداگانهای بپردازید.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد نمای خشک مدرن لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید