راز اجرای نما در 6گام ساده آشکار شد.

سرامیک نمای ساختمان همیشه در رقابت با استفاده از سنگ برای نماکاری بوده است که در حال حاضر این دو نما یعنی نمای سرامیکی و سنگ نما نسبت به سایر پوشش ­ها نظیر ماسه و سیمان، آجر و گچ محبوبیت بیشتری داشته و البته که مقاومت و زیبایی به مراتب بیشتری نیز دارند. که روش نصب آنه بسیار متفاوت از نصب سایر کاشی و سرامیک های نمای داخلی بنا است. بسیاری بر این باورند که این سرامیک ها تیز مانند سایر سرامیک های پوشش دهنده قابلیت نصب دارند. ملات های قدیمی مانند دوغاب سیمان استفاده نمایید. در واقع سرامیکی که برای سیستم نمای ساختمان استفاده می­ شود به ساختار اولیه ساختمان وصل می ­گردد تا به عنوان سطح خارجی عمل کند که جزء ساختار اصلی ساختمان نیست. که سقوط مصالح خطرناک می باشد سیستم نگهدارنده. به دلیل تنوع بسیار زیاد متریال هایی که می توانند فینیشینگ خارجی ساختمان و نمای بنا را فرم دهند بیشترین گروه های متریالی و سیستمی که می توانند معرف و نماینده سایرین باشند از نظر تفاوت های ساختاری موجود در رفتار مابین سیستم های صنعتی و سنتی مورد آنالیز قرار گرفته اند.

شاخص‌ها شما در اجرای نما فوق‌العاده

حتی می توان مصالح موردنیاز را در مقیاس کلان خریداری کرد که در نهایت هزینه آن برای هر واحد کمتر حساب می شود. لذا در اجرای نماهـای خشـک، با توجـه به نصـب روش صنعتی، با گذشت زمان، نیـازی به ترمیم و هزینه نگهداری نمیباشد و درصورتی که این نوع نما آسیب ببیند، هر یک از پلاکها قابل اصلاح و تعویض میباشد و نیاز به تخریب یا اصلاح کلی نیست و حتی پس از طی شدن عمر مفـید آن (بالای ۵۰ سال) میتوان تمـامی مصالح مصرف شـده را اعم از فلزات زیرسازی (آهنی یا آلومینیومی) و از همه مهمتر خود سنگ یا سرامیک مصرفی را بازیافت نمود و هر کدام از این مصالح را در مکانها و جاهای دیگری با توجه به نوع کاربری، استفاده نمود و این بدین معنی است که تمامی هزینـههایی که برای اجرای این نما صورت میگـیرد بعـد از پایان کار ساختمـان، با لـحاظ درصـد استانـداردی از استـهلاک مصـالح، به کارفرما باز خواهد گشت. به همین دلیل نمای سرامیکی امروزه مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گرفته که البته نصب دقیق و بدون مشکل آن نیز نیاز به گروه مهندسی و نصاب­ های حرفه ای دارد که گروه آرمن طرح و نما در این زمینه کاملا پیشتاز است.

روش اجرای نمای خشک

هم دارد. زیرا زمان زیادی نیاز ندارد و نصب سرامیک راحت و آسان انجام می شود بدون این که نخاله ای از آن باقی بماند. همانطور که می دانید شیوه ملات دار یا اصطلاحا دوغابی از روش های سنتی و قدیمی است که در طی قرن های متوالی از این شیوه برای نصب نمای سرامیکی هم استفاده می شده است. همچنین برای تغییرات و نوسانات دمایی سبب در هم شکسته شدن ساختار نمای سرامیکی نشود بین آنها را تا چند میلیمتر فاصله گذاشته می شود. بنابراین قبل از این که آن را داخل لباس شویی بندازید، بهتر است که چند ساعتی در آب و پودر لباس شویی بخوابانید تا روند شست و شوی آن ساده تر انجام شود. چند مدل کاشی آشپزخانه داریم؟ این شیوه که حتی نسبت به نوع چسبی نیز بسیار بهتر است باید سطح کار آهن کشی گردد تا سرامیک با این سطوح اتصال محکمی برقرار کند و محض احتیاط رابیتس بندی و شبکه بندی با توری فلزی نیز انجام می گیرد. نیز توری فلزی و با پلاستیکی قرار داده می شود تا در صورت جدا شدن آن ها از ساختمان، از سقوط و شکسته شدنشان جلوگیری شود.

سرامیک، سرامیک نما را می چسبانند. در روش نصب خشک بصورت نمایان ( Visible)، تنها یک نوع پروفایل بصورت عمودی بنانم Runner وجود دارد که حالتی کشویی داشته و کلیپس های نگهدارنده سرامیک در آن قرار گرفته و لبه دیگر کلیپس سرامیک را در جای خود نگاه می دارد. همچنین در مواردی که امکان جذب آب وجود نداشته باشد یا فاصله 4 سانتی متری کافی برای عمق مناسبی از ملات در نظر گرفته نشده باشد با محدودیت در نصب نمای سرامیکی به شیوه سنتی مواجه خواهیم شد. وجود خواهد آورد علاوه بر آنکه سرامیک ها از مقاومت کمتری برخوردارند. هرگونه اشتباه، کم کاری یا اهمال در آن، علاوه بر اینکه ممکن است منجر به خرابی و ایجاد هزینهای اضافی خواهد شد. با اینکه در این شیوه استحکام و محکمی خود برای سرامیک بوجود می آید اما سختی های زیاد و وقت گیر بودن آن عیب بزرگی است بخصوص برای ساختمان های بلند که طاقت فرسا خواهد شد. نصب نمای سرامیکی در این شیوه بخصوص در ساختمان­های چندین طبقه و بسیار بلند چندین برابر راحت­تر و سریع­تر است چرا که حمل و نقل ملات و ماسه – سیمان انرژی و وقت زیادی می گیرد. ​Th is conte​nt has be en c re᠎at ed wi​th G​SA Cont᠎ent Generato r  DEMO!

شرکت طراح و مجری نمای خشک نباید سخت باشد. این نکات را بخوانید

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت نمای خشک در ایران.

دیدگاهتان را بنویسید