نمای سنگ.

سطح زیر نما باید از قبل بندکشی، کرم بندی، شمشه گیری، خراشیده یا آجدار شود و اگر نیاز است توری سیمی یا توری مرغی نصب شود. نمای ساختمان شامل دو سوی اصلی ساختمان یا بیشتر می باشد ، قسمت ورودی پشت بام و ورودی اصلی ساختمان بسته به شکل و نوع زمین میباشد در اغلب کشورها طراحی و ساخت این قسمتها برای همخوانی نما با بافت قالب زیر نظر سازمانهای شهری صورت میگیرد. پروفیل زیر سازی نما برای مصالح مختلف (ازقبیل چوب، سیمان ، کامپوزیت ) با یکدیگر تفاوت دارند. بست ها جهت اتصال پروفیل ها به یکدیگر و همچنین اتصال براکت ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در مبحث پنج این آیین نامه تصریح شده استفاده از سنگ نباید خطری برای ایمنی افراد و محیط داشته باشد. علاوه بر این در آیین نامه ۲۸۰۰ (آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله) درخصوص نحوه اجرای نماهای مختلف ساختمان با استفاده از مصالح مختلف نیز الزاماتی آورده شده است. جزئیات فنی این سه دسته مستندات شامل آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله(۲۸۰۰)، مباحث ۴، ۵ و ۲۲ مقررات ملی ساختمان و همچنین دستورالعمل طراحی سازه ای و الزامات و ضوابط عملکردی و اجرایی نمای خارجی ساختمان ها معروف به ضوابط ۷۱۴، نشان می دهد در ساخت وساز به ویژه ساخت وسازهای مسکونی ۶ خط قرمز در نماکاری (اجرا و ساخت سطح بیرونی ساختمان) وجود دارد.

های لرزان آماده سقوط ساختمان ها» مواجه است.

دوم آنکه نمای ساختمان ها از دید طراحی شهری نیز باید مورد توجه باشند. نکته دیگر آنکه نمای کنونی ساختمان ها دارای دو چالش اصلی هستند. به دنبال انتشار گزارش مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن پس از وقوع زلزله کرمانشاه که به شکل عجیب ریزش ساختمان ها از ناحیه نما و دیوار خارجی ساختمان ها شروع شد، بررسی وضعیت احداث نمای ساختمان ها در شهر تهران و مقایسه آن با ضوابط فرادست نشان داد شهر تهران در زمان وقوع زلزله بزرگ با یک تهدید خفته از بابت «نماهای لرزان آماده سقوط ساختمان ها» مواجه است. برای اطلاع از قیمت آجر با دفتر کارخانه در اصفهان و یا نمایندگی های فروش در تهران و کیش تماس حاصل فرمایید. اجرای نما ساختمان در انواع سبک های اجرایی با قیمت مناسب و کیفیت عالی تخصص ماست. در سیستم نمای خشک به دلیل عدم استفاده از ملات و نیز مشخص بودن نقشههای اجرایی و پنلهای استاندارد شده میزان ضایعات و نخالههای ساختمانی بسیار کم بوده و اجرای آن بدون سر وصدا انجام میپذیرد. اجرای این سیستم به دلیل عدم استفاده از ملات، درقسمتهای مرتفع ساختمان بسیار سریعتر و آسانتر از سایر روشهای اجرای نما میباشد.

نمای خشک در ساختمان

جودت در بخش دیگر به فضای سبز شهری اشاره کرد و گفت: تولید و نگهداری فضای سبز در اقلیم کیش کار بسیار دشواری است با این حال پلکانی و چند لایه بودن فضای سبز در نقاط مختلف جزیره، فضای بسیار زیبایی برای بیننده ایجاد کرده است. لایه سوم از این مقررات به ضابطه ۷۱۴ معروف است که مطابق محتوای آن در طراحی و اجرای نما باید سه فاکتور بررسی شود: اول آنکه سیستم اتصال نما به تکیه گاه قادر به تحمل نیروهای وارده به نما ناشی از بار باد، زلزله و ضربه ها باشد. لایه رویه دارای رنگ های متفاوت بوده و مصالح متفاوتی در آن مورد استفاده قرار می گیرد. تمام این موارد در کنار هم سبب شده که این سنگ به نمونهای از سنگهای مناسب برای طراحی نمای ساختمان تبدیل شود؛ اما باید توجه داشت که این سنگ قابلیت استفاده در قسمتهای قوسی و منحنی شکل ندارد. نمای ساختمان ها به دو سبک، نمای کلاسیک و نمای مدرن، طراحی و اجرا می شود. درسیستم نمای خشک ابتدا یک عایق حرارتی به طور مستقل با اتصال مکانیکی یا چسب به بدنه ساختمان محکم می¬شود سپس چهارچوب یا اسکلت نگه¬دارنده که از جنس چوب، فولاد یا آلومینیوم می¬باشد به ساختمان متصل شده تا نمای خشک با رعایت فاصله از عایق حرارتی بر روی چهارچوب نگه¬دارنده قرار گیرد.

اجرای نمای خشک در ایران

This content was done ​by G SA Con᠎te᠎nt G enerat​or  DE MO᠎!

طرح نمای خشک

اولین نگاه به نمای ساختمان معمولا معطوف به پنجره های آن خواهد شد بنابراین اگر تناسب را در طراحی پنجره ها رعایت کنید در واقع اولین تاثیر گذاری مثبت را روی بینندگان انجام داده اید. به این معنی که اتصال نما به تکیه گاه یا سازه باید از طریق پیچ، جوش یا سایر اتصالات صورت بگیرد و نباید روی مقاومت اصطکاکی ناشی از وزن قطعه نما حساب شود. اجرای نمای سنگ به جهت امکان یخ زدگی سنگ ، نباید در هوای سرد انجام بگیرد . در طراحی نما, یکی از مراحل این کار دریافت تاییدیه نمایی است که بایستی از شهرداری و به وِیژه کمیته ی نمای ساختمان شهرداری دریافت نمایید. بررسی محتوای سه دسته مستندات فرادست ساختمانی در کشور حاکی از آن است که در بحث نمای ساختمان و دیوار خارجی ساختمان، چارچوب های فنی و مقرراتی برای طراحی و اجرای نما و نوع مصالح ساختمان قابل مصرف در نما معرفی شده اند.

نمای خشک نمایان

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از نصاب نمای سرامیک خشک دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید