نیاز دارید نقد بیشتر؟ شروع نمای سنگ

مرحله ی بعدی در زیر کاری نما آماده سازی نقشه فاز ۲ شاسی کشی است. از آن جایی که در نمای خشک از چهارچوبهای فلزی به عنوان قالب و الگوی اجرای نما استفاده می شود، نما را می توان بدون استفاده از داربست آماده کرد. نمای ساختمانی آجری برای ساختمان های مسکونی کاربرد دارند. در مقاله زیر قصد داریم درمورد نکات مهم در نماسازی ساختمان آجری توضیحاتی بدهیم؛ پس با ما همراه باشید. ممکن است تصور کنید افراد عادی که از طراحی نمای ساختمان سر در نمی آورند بنابراین متوجه عدم رعایت برخی از نکات نخواهند شد. از طرفی با توسعه تولیدات و پیشرفت تکنولوژی محصولات مورد استفاده در نمای ساختمان ها به سمت مدرن شدن رفتند و محصولاتی نوین برای نما ایجاد شد که با مزایا و ویژگی های خود، طراحان و مهندسان ساختمان ها را به خود جذب کردند. به طور مثال عایق صوت در ساندویچ پانل به دلیل داشتن فوم پلی اورتان در پشت ساندویچ پانل باعث شده این نما تا 60 دسی بل صوت رابا ارائه گواهینامه بین المللی از خود عبور نداده و همچنین بعلت وجود این فوم از امکان عایق حرارتی نیز برخوردار می باشد و هدر رفت انرژی نسبت به دیگر نما های نوین تا حد زیادی کاهش می یابد.  C᠎on tent h᠎as been generat ed ​by behsaznama C​ontent Gen er at​or Demov᠎ersion​!

نمای خشک اسمکدان!

اکثر کارفرماهای عزیز به دلیل عدم اگاهی و نداشتن تجربه لازم در حوزه ی نما متاسفانه این صنعت را کاملا ساده و پیش پا افتاده میدانند در حالی که یک انتخاب اشتباه و یا عدم نداشتن اگاهی و نداشتن یک مشاور حرفه ای میتواند خسارات زیادی در نما به بار اورد . این امر به این دلیل است که علی رغم اینکه هزینه های زیادی صرف ساختن نمای این ساختمان شده ولی سازنده آن از آگاهی کافی برخوردار نبوده است یا به عبارت دیگر سازنده دراین زمینه نابلد بوده است. این بحث در رابطه با نمای سنگی اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. به همین دلیل اهمیت نماسازی برای تمامی افرادی که با ساختمان در ارتباطند بسیار زیاد است. همان طور که می دانید در طراحی و ساخت یک ساختمان، بحث نما بسیار پر اهمیت است. با توجه به اجزای نام برده، روش اجرای نما خشک با استفاده از یک سازه فلزی نگهدارنده انجام میگیرد که وظیفه اتصال پوسته به سازه و تحمل بار را بر عهده دارد. در سیستم نمای خشک مصالح مورد استفاده برای نما با زیر سازی های آلومینیومی و بدون استفاده از نیروی چسبندگی روی سازه اصلی ساختمان اعمال می شود و در نهایت عمر نما افزایش پیدا می کند حتی در صورتی که نصب آن صحیح و مهندسی باشد می توانید مطمئن باشید که در شرایط سخت جوی هم به هیچ وجه سقوط نخواهد کرد و آسیبی نخواهد دید.

 Article h as ​been g​ener at​ed by G SA᠎ Conte᠎nt Gen᠎erat or D᠎em᠎over᠎si on.

بدیهی است که کیفیت چسب و انتخاب صحیح آن در ماندگاری مصالح نما بر سطح دیوار حرف اول را میزند. 5- برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل دیوار نما و دیوار زیرین آن باید عمل بندکشی بصورت صحیح و اصولی با استفاده از ملات ریزدانه و پرمایه انجام شود. جوشکاری میبایست به دقت برسی شود و از لحاظ استحکام و اتصال صحیح کاملا مورد بررسی قرار گیرد. استفاده از میلگرد بستگی به نیاز انجام می شود و بعد از جوشکاری میلگردها توری های رابیتس به شاسی کشی نما متصل می شوند. در حقیقت پروفیل ها مطابق نقشه به صورت افقی و عمودی جوشکاری خواهند شد. خط پایانی افقی ساختمانی چگونه است و مرز ساختمان در آسمان به چه شکل است؟ نماي سرامیک خشک پرسلانی ، جزء به روز ترین نما هاي ساختمانی روز دنیاست که به روش نصب خشک اجرا می گردد. با نگاه کردن به محیط اطراف خود متوجه می شویم که بخش عظیمی از محیط اطرافمان را نماهای ساختمانی تشکیل داده اند. در این روش احتمال جدا شدن سنگ از نما وجود دارد اما امکان تغییر و بازسازی و جابجایی سنگ پس از نصب وجود ندارد.

سیستم های مدرن نما|راهنمای هودینی برای اجرای نما}

روشهای متعددی برای ساخت نما وجود دارد که حتی محدود به موارد گفته شده در این مقاله نیست اما تلاش کردیم موارد پرکاربرد در ایران را در اینجا بیان کنیم. قوانین اجرای نمای سنگ ساختمان به شکل های مختلف بیان می شود. یکی از مزیت های نمای خشک این است که برای اجرای آن می توان از هر نوع مصالحی از جمله کامپوزیت، اچ پی ال ( HPL )، سنگ، سرامیک، آجر، آلوکوتا، چوب پلاست، ترمو وود ( چوب )، سمنت برد (smartboard) ، مش استرچ متال / اکسپندد متال، نمای GRC / GFRC و … در ساختمانهای قدیمی از مصالح محدودی در اجرای نما استفاده میشد. کاشی های سفالی که برای دیوارهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرند از نظر مقاومت و ایمنی بالا مورد آزمایش قرار می گیرند و از این رو مواد مناسبی هستند که می توانند برای دیوارهای خارجی خانه ها ، ادارات و حتی ساختمانهای عمومی استفاده شوند. نمای مینرال در حقیقت یک پوشش تزیینی می باشد که نه تنها در نمای خارجی ساختمان از آن استفاده می شود بلکه درنمای داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساماندهی به این وضع آشفته ،دفتر معماری و ساختمان معاونت شهر سازی و معماری شهرداری تهران ضوابط عام نمای ساختمان را تدوین کرده است .

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با نماهای مدرن وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید