هرچه در مورد اجرای نما به شما گفته اند، اشتباه است…و در اینجا دلیل آن است

طراحی نما با سرامیک مجوف پرسلان، دارای مزیت عایق حرارتی است. V3 : (تفاوت بالا) در این حالت سرامیک پس از نصب دارای ظاهری با رنگ های یکسان است اما دارای طرح های متفاوتی میباشد. با توجه به صنعتی شدن روز افزون تمامی بخش های زندگی در دنیای امروزی و درگیر بودن تمام افراد با این مقوله وهمچنین حس زیبایی شناسی و گرایش انسان به سمت زیبایی ، علم معماری و طراحی ساختمان نیز طی دهه های پایانی قرن بیستم تاکنون با شتابی روز افزون دچار تحول گشته است و به سمت صنعتی شدن پیش می رود که بطور مشخص نمای ساختمان ها نیز تأثیر زیادی را پذیرا بوده که ایجاد و توسعه انواع روش های اجرای نمای خشک و مدرن در نماسازی از محورهای آن بوده است و موارد بسیار زیادی را در طراحی و انتخاب یک نمای اصولی باید در نظر داشت، ازجمله زیبایی نما، مصالح مورد نیاز برای اجرای نما، هزینه های پروژه، دوام و پایداری نما می باشد که البته سیستم های نمای خشک دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که به تفصیل در ادامه در مورد آنها بحث خواهد شد.

هزینه اجرای نمای خشک

​This po᠎st w as do​ne wi th G​SA Con᠎te​nt G ener at or DEMO!

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین مرحله های ساخت و ساز تمامی ساختمان ها طراحی نمای آن است. در معماری سنتی ایرانی، آرایشی که پس از پایان کار ساختمان بر آن بیفزایند را آمود می گویند، مانند تزیین الحاقی، نماسازی سنگی یا آجری، کاشیکاری و گچبری.نمای ساختمان شامل دو سوی اصلی ساختمان یا بیشتر، قسمت ورودی پشت بام و ورودی اصلی ساختمان بسته به شکل و نوع زمین می باشد در اغلب کشورها طراحی و ساخت این قسمت ها برای همخوانی نما با بافت قالب زیر نظر سازمان های شهری صورت می گیرد. این خانه را ملکالتجار در سه قسمت طراحی نمود. قناتی نیز در قسمت زیرزمین خانه ملکالتجار جریان داشته است. بنابراین عایق را خشک نگه داشته و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی زیادی می کند. اجرای نما سرامیک خشک در پروژه های بزرگ ساختمانی، معماران نمای سرامیک خشک را ترجیح می دهند. مهمانان نمای فوقالعادهای از گنبد مدرسه چهارباغ را در مقابل دیدگان خود دارند. لامل های افقی “ترنسم” و لامل های عمودی “مولیون” نام دارند.

مؤسس این بنا حاج علی عسگر شیرازی نام دارد. بدون شک انواع اقامتگاه با امکانات و خدمات متنوع برای مسافران و گردشگران با سلیقههای گوناگون وجود دارد. در نهایت با وجود محدودیت ها و مشکلات اجرایی از این دست، نیاز به استفاده از اتصالات خشک در نمای ساختمان به وجود آمد. شرکت زیباشیان بر اساس شناسایی سلیقه مشتری و بر مبنای اصول زیبا شناسی و معماری و همچنین مسائل مربوط به اجرا و تکنولوژی های روز نما، اقدام به طراحی نمای خشک با استفاده از بروزترین و مدرن ترین نرم افزار های طراحی برای مشتریان محترم می نماید. سپس بر اساس مدول و ابعاد سرامیک، و با توجه به باز شوها ، تقاطع ها و برگشت ها چیدمان سرامیک ها مشخص شوند. به طور کلی نحوه اجرا ها با هم متفاوت است و به نوع مصالح مور استفاده و جزئیات آجری نمای خشک بستگی دارد. این نمای ساختمانی کاملا به طور صنعتی تولید می شود و در واقع از دسته نماهای خشک یعنی نماهای تهویه شونده محسوب می شود و جزئیات آن طوری طراحی می گردد که ساختار تمام آلومینیومی آن در مواجه با تنشهای وارده از جابجایی سازه اصلی ساختمان در زلزله، نیروی مستقیم زلزله و باد، نشست های احتمالی و وزن خود نما کاملا منعطف عمل کرده که بخاطر همین قابلیت به آن self-support یا خود ایستا گفته می شود.

نماهای خشک بیشتر در ساختمان های بلند سرویس های بهداشتی بیمارستانها آزمایشگاه ها بوستان ها اماکن ورزشی استفاده می شود که کارایی بسیار بالایی دارد. نمای خشک یکی از مدرن ترین و محبوب ترین نماهای امروزی است که در اجرای آن به جای استفاده از ملات سیمانی و دوغاب از چارچوب های نگهدارنده استفاده می کنند. آهن کشی نمای ساختمان باید دقیق و اصولی و طبق برنامه از پیش طراحی شده انجام بگیرد. در فواصل بین ورقهای نصب شده، از نوارهای فلزی یا چسب پلی اورتان و یا رزین سیلیکونی استفاده میشود. اتو بایر آلمانی برای اولین بار در سال ۱۹۷۳ پلی اورتان یا پلی یورتانها را کشف کرد. برای ساختمان های بلند که کار را برای کارکنان سخت می کند نمای خشک سرعت بالا و امنیت بیشتری دارد. شرکت نما دیزاین به صورت تخصصی در زمینه طراحی و اجرای نمای ساختمان به ویژه نمای خشک و نمای شیشه ای فعالیت دارد. مهندسان آلمانی در سال ۱۳۰۷ طرح هتل قدیم رامسر مازندران را تهیه نمودند و در سال ۱۳۱۱ هتل مورد بهرهبرداری قرار گرفت. قبل از شروع آموزش عالی در کشور به علت کمبود نیروی آموزشدیده این مهندسان و طراحان اروپایی در ایران بودند که به کار ساختوسازها نظارت میکردند.

اگر اکنون نحوه نصب نمای خشک را نزنید، بعداً از خود متنفر خواهید شد

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت نحوه نصب نمای خشک.

دیدگاهتان را بنویسید