پنهان هیجان انگیز پشت کرتین وال

نمونه فریملس نماهای کرتین وال، خود به دو زیر مجموعه فول فریم (full frame) و یو فریم (Ufram) تقسیمبندی میشوند که هر کدام از این انواع با توجه به شرایط پروژه ساختار نما و سایر عوامل، توسط مهندسان و معماران حرفهای انتخاب و پس از انجام کامل طراحی از نظر فنی و زیبایی شناختی در محل پروژه نصب میشوند. همان طور که اشاره کردیم، ساختار اصلی و هسته کرتین وال یا استراکچر آن از شاسی و لامل تشکیل و سپس شیشهها یا سایر پوششها بر روی آنها با دقت و ظرافت نصب شده است. نوع اول فریملس (framless) یا همان بدون نمایان شدن خطوط ظاهری نمایان نام دارد و نوع دوم به فیس کپ (facecap) یا در پوش دار معروف است. یک جهت یاب روی صفحه اول نشان داده میشود که در همه حال و بسته به موققیت شما، جهت قبله را به شما نشان خواهد داد. 1. اول اینکه سنگ بافت و شکل مناسبی داشته باشد. Th is con tent was done ​by G SA Conte᠎nt​ Generat​or​ Dem​oversi on​.

شرکت طراح و مجری نما

۴-از تابش مستقیم آفتاب به نما با پرده یا حجاب در حین اجرای نمای سنگ نمای خشک جلوگیری شود. متریال هایی از جمله آجر ، سنگ ، شیشه ، سیمان شسته و … انواع نمای خشک با آجر هرگز قدیمی نمی شود و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد؛ در واقع به همین دلیل است که نمای ساختمان با آجر نما محبوبیت خود را در طول تمام این سال ها حفظ کرده است. بایستی به این نکته توجه شود که میلگرد در صورت استفاده در زیرسازی نمای ساختمان تاثیر به سزایی بر قیمت تمام شده شاسی کشی نما می گذارد. در موقع سیمان کاری ابتدا زیر کار را سیمان معمولی و ماسه میپوشانند که به این لایه اصطلاحا آستر میگویند قبل از آستر کردن باید تمام سطح دیوار شمشه گیری بشود. نمای ساختمان شامل تمامی عناصری است که از خارج ساختمان میتوان دید که در علم مهندسی به این عملیات اجرا، نماسازی میگویند. به لاملهای عمودی مولیون و به لاملهای افقی مربوط به نمای کرتین وال ترنسم میگویند. از ویژگیهای مهم نمای کرتین وال، می توان به عایق حرارتی، رطوبت و صوتی بودن آن اشاره کرد.

رازهای ناشناخته کرتین وال

همچنین طراحی آنها، به گونهای است، که بتوان شیشهها را با لاستیکهای مخصوصی به نام EPDM در برابر نفوذ و هدر رفتن حرارت عایق بندی کرد. تنها این روش نسبت به روش سنتی دوغابی این است که نمیتوان بهراحتی نماهای شکسته و کلاسیک را اجرا کرد. این نما همچنین زیبایی فراوانی دارد و از نظر قیمت، نسبت به سایر نماهای ساخمانی مقرون به صرفهتر است. نمای کرتین وال، انواع و اقسام و زیادی دارد و پر کاربردترین آنها که حتما شما هم زیاد در ساختمانهای ساخته شده در کوچهها و خیابانهای اطراف محل زندگیتان دیدهاید، نماهای کرتین وال شیشهای هستند. نماهای کرتین وال، سیستمهای غیرسازهای پوششی برای دیوارههای خارجی ساختمان هستند، که معمولا در نمای ساختمانهای بزرگ و چند طبقه کاربرد دارند. فرش مدرن چند شانه است؟ درونگرایی یکی از اصول معماری در خانهسازی کشورهای مسلماننشین است ولی ابداع و ره آورد اسلام نبوده و فقط توسط آن تثبیت و ماندگار شدهاست. با نصب حفاظ پنجره متحرک امکان باز و بسته کردن آن وجود دارد. در واقع نمای کرتین وال جزء دستهبندی نماهای خشک و نماهای تهویه شونده به شمار میرود، که زیبایی خاصی نسبت به نسل قبل از خود دارد. نسل قبل از نمای کرتین وال، نمای فریم لس روی آهن نام داشت.

سرامیک پرسلانی

فاکتور های بسیار زیادی را در طراحی و انتخاب یک نمای اصولی باید در نظر داشت، ازجمله شکیل بودن نما، مصالح مورد نیاز برای اجرای نما چه خشک و چه ملاتی، هزینه های پروژه مد نظر، دوام و پایداری نمای اجرا شده، نحوه و زمان اجرای نما. اولین گام برای اصلاح نمای موجود ساختمان ها را توجه به اقلیم هر منطقه شهری دانست و مصالح نمای ساختمان با توجه به تاب آوری و توسعه پایدار انتخاب شوند. انتخاب نوع مصالح در نما بسایر حائز اهمیت است. جالب است بدانید، که در قرن نوزدهم با توسعه استفاده از پنلهای شیشهای بزرگ در ساختمانها، سیستمهای نمای کرتین وال نیز ظهور کردند. لازم است بدانید، که در نمای کرتین وال، لاملها در دو بخش افقی و عمودی ارائه میشوند. مورد دیگری که بهتر است، درباره نمای کرتین وال بدانید، آن است، که استراکچر آلومینیومی لامل کرتین وال قابلیت نصبِ سایر متریالهای پوششی از قبیل ورق آلومینیوم کامپوزیت نمای سرامیکی را با توجه به محاسبات سازهای دارا است. درباره تاریخ نمای کرتین وال چه میدانید؟ پیش از پرداختن به هر گونه جزییات، باید تعریف درستی از نمای کرتین وال داشته باشیم. بنابراین، طراحی نما باید به گونه ای انجام شود که دارای مقیاس و ظاهری دلپذیر، نسبت و ریتم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید