کشف کنید سرامیک نمای خشک چیست

در ساخت و اجرای ایننوع نما از تکنولوژی نانو استفاده شده است. اینجا مرکز قدیمیتر شهر است و مردم محلی و خانوادهها ترجیح میدهند در این خیابان به تفریح و خرید بپردازند. این ساختمان در دهه ۱۸۵۰ میلادی، برای خدمترسانی به مسافران، بازرگانان و مردم روستاهای اطراف ساخته شد. بسیاری از گردشگران برای تجربه تشریفات سنتی استحمام به شیوه ترکی، به این حمامها میروند.اسکیشهیر دارای دو مرکز شهر مجزا است که در عین حال به یکدیگر مرتبط هستند؛ زندگی قشر جوانتر، در محله زیبای «آدالار» (Adalar) که به سبک معماری اروپایی ساخته شده، شامل گردشگاهها، کافهها و رستورانهای امتداد رودخانه پورسوک متمرکز است. منطقه آناتولی مرکزی ناحیه وسیع و همواری در فلات مرکزی ترکیه است که شهرهایی از جمله آنکارا، قونیه، کاپادوکیا و کوتاهیا را شامل میشود. پس از جنگ جهانی اول، متفقین با هدف تجزیه امپراتوری عثمانی، با این دولت وارد جنگ شدند؛ نهایتا پیروزی ملیگرایان ترک در این نبرد که به جنگ استقلال ترکیه شناخته میشود، منجر به پایان حکومت عثمانی و تشکیل جمهوری ترکیه به رهبری آتاتورک شد. مالک این موزه که خود متولد اسکیشهیر است، با هدف ترویج هنر مدرن ترکیه و کمک فرهنگی به این شهر، اقدام به ساخت این موزه کرده است.در ساخت موزه مدرن ادونپازاری که توسط دو معمار ژاپنی طراحی شده است، ترکیبی از معماری شهری محله ادونپازاری، معماری عثمانی و معماری سنتی ژاپنی مشاهده میشود.

شرکت طراح و مجری نمای خشک

نمای اصلی ساختمان موزه که بهصورت ترکیبی از احجام مکعب شکل با خطوط موازی چوبی است، از المانهای شهری مدرن اسکی شهیر به شمار میرود. موزه مدرن ادونپازاری (OMM) با معماری خاص و چشمگیر خود، در سال ۲۰۱۹ میلادی در میان خانههای چوبی محله ادونپازاری اسکیشهیر راهاندازی شد. منبع عکس: ntv.com.trدر اسکیشهیر، ردیف خانههای رنگارنگ نیمهچوبی دوره عثمانی که اکثرشان بازسازی شدهاند، در امتداد خیابانهای سنگفرش محله قدیمی ادونپازاری، جزو مناظر دیدنی این شهر محسوب میشود. این پارک که بزرگترین مرکز علمی-تفریحی شهر هم محسوب میشود، یکی از زیباترین و جالبترین جاذبههای دیدنی اسکیشهیر است. منبع عکس: ntv.com.trمسجد و مجموعه تاریخی-اجتماعی «کورشونلو» (Kursunlu) از دیگر جاذبههای تاریخی محله ادونپازاری است که در قرن ۱۶ میلادی، توسط «عجم علی» (Acem Ali) ساخته شد؛ عجم علی اصالتا اهل تبریز و تا قبل از انتصاب معمار سینان، معمار اصلی دولت عثمانی بوده است. وجود خطوط ریلی پرسرعت بهسمت اسکیشهیر، این امکان را فراهم میکند که گردشگران بهراحتی بتوانند از مناطق دیگر ترکیه برای کاوش در جاذبههای تاریخی کمتر دیده شده منطقه آناتولی مرکزی در اطراف اسکیشهیر، خود را به این شهر برسانند.

فوم پلی استایرن در صنایع پتروشیمی تولید میشود و با قرارگیری در معرض فشار و بخار منبسط شده و همچنین به خاطر ساختار سلولی که دارد در برابر آب نیز مقاومت خوبی از خود نشان میدهد. کلمه ادونپازاری در ترکی به معنی «بازار چوب» است.آدالار و حمامیولو در منطقه «کوپروباشی» (Koprubasi) به معنی سر پل بههم میرسند؛ روی پلی که نقطه تقاطع خط تراموا با رودخانه پورسوک است.اسکیشهیر دارای یک شبکه تراموا است که تا سال ۲۰۲۱ میلادی، طول آن از ۵۰ کیلومتر فراتر رفته است و به حومههای دوردست شهر متصل میشود. منبع عکس: kurtulusmuzesi.comدر سرزمینی که امروزه شهر اسکیشهیر در آن واقع شده است، بین سالهای ۷۵۰۰ تا ۵۷۰۰ قبل از میلاد، اولین سکونتگاه انسانها در قلمروی ترکیه امروزی پیدا شد. مقبره یونس امره که در قرن ۱۳ میلادی در اسکیشهیر کشف شده بود، بعدها طی اشغال توسط یونان، تخریب شد. این منطقه در واقع یکی از قدیمیترین مکانهای تاریخی کشف شده با سبک زندگی یکجانشینی در دنیا بود.اولین دولت بزرگی که در قرن ۱۴ قبل از میلاد، در آناتولی مرکزی و اسکیشهیر فعلی به قدرت رسید، پادشاهی هیتیها بود.

نما های خشک

سالن تئاتر با ظرفیت ۱٬۲۰۰ نفر و یک قطار بخار نوستالژیک که در نقاط مختلف پارک حرکت میکند، از دیگر امکانات پارک سازوا هستند.دنیای زیر آب اتی (Eti Underwater World) که در بخشی از پارک سازوا قرار دارد، دارای بیش از ۳۰ آکواریوم است و حدود ۱۰۰ گونه مختلف از آبزیان اقیانوس اطلس، دریای سرخ، دریاچههای آمریکای جنوبی و رودهای آمازون در آنها به نمایش گذاشته شدهاند. مدت زمان سفر با قطار از آنکارا یا قونیه به اسکیشهیر، ۹۰ دقیقه است. اسکیشهیر بین دو شهر مهم ترکیه، یعنی آنکارا و استانبول واقع شده است و بهعنوان یکی از زیباترین شهرهای منطقه آناتولی شناخته میشود. برای سفر هوایی به این شهر، میتوانید با پرواز خود را به فرودگاه «صبیحا گوکچن» (Sabiha Gokcen) در استانبول برسانید و از آنجا با تاکسی یا اتوبوس به ایستگاه پندیک (Pendik) در فاصله ۱۰ کیلومتری فرودگاه بروید؛ سپس با قطار سریعالسیر، در عرض سه ساعت خود را به اسکیشهیر برسانید.از فرودگاههای آنکارا و قونیه نیز با قطار سریعالسیر میتوانید به اسکیشهیر بروید. This a rticle was wri tt en with G​SA C onte nt Gen erat or​ D​em​ov᠎ersion.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد طراح و مجری نمای خشک لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید