3 راه جزئیات اجرای نمای سنگ خشک می‌تواند شما را شکست ناپذیر کند

آجرهای مورد استفاده در آجر کاری نمای ساختمان به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. روش اجرای آجر کاری نمای ساختمان : روش های اجرای نمای آجری در ادامه به طور مفصل توضیح داده شده است. در این روش سرامیک ها بر روی ریل هایی که از جنس آلومینیوم هستند، قرار داده می شوند. برای زیبایی بیشتر نما رنگ این قطعات باید با رنگ سرامیک هماهنگ شود که نمای بی نظمی به ساختمان ندهد. ساخت بناها و ساختمان ها با بهره گیری از مصالح آجری، علاوه بر زیبایی ظاهری، باید بتواند آسایش و ایمنی ساکنین و شهروندان را فراهم آورد؛ که این مهم تنها با استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت، مقاوم و سازگار با شرایط اقلیمی آن محیط برآورده می شود. یکی از این گونه سیستمهای نمای ساختمان، سیستمهای نمای تهویه دار است. آجر نانو روی نماهای ساختمان، پوششی نامرئی ایجاد میکند که به دلیل ویژگیهایی که دارد میتواند مزایای بسیاری را برای نماها به دنبال داشته باشد. بتن نما به این دلیل که از مصالح طبیعی ساخته میشود، کمترین خسارت را به محیط زیست وارد میکند و جزء مصالح ساختمانی سبز بهشمار میآید.

قیمت آجر نما خشک

که در ادامه به بررسی ویژگی های این نما میپردازیم. انتخاب آجرنماهای با کیفیت می بایست با دقت فراوان انجام شود؛ چرا که علاوه بر اینکه این مصالح باید در برابر عوامل بیرونی ماندگار و بادوام باشند، باید ارتباط خود را با محیط بیرون نیز حفظ نمایند. عدم نفوذ باران اسیدی از یک طرف و مقاوم بودن این لعاب شیشهای باعث میشود که این سرامیک استقامت بالایی از خود نشان دهد. اگرچه این روش بتن ریزی انعطافپذیری و تطابقپذیری بالایی دارد اما کنترل مخلوط بتن نما به ویژه در شرایط نامساعد آب و هوا دشوار است و همچنین این روش نیاز به عملآوری نیز دارد که سبب میشود آمادهسازی نهایی پروژه نسبت به استفاده از بتن اکسپوز پیشساخته کندتر شود. در پاسخ به این سوال باید گفت که هر کدام از این نماها، به شکل خاصی نصب میشوند. 1. زمان اجرای آن نسبت به سایر روشها طولانی تر است چرا که دوغاب و سیمان به کار رفته در آن به زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارند. طرح کلی به قسمت های مختلفی تقسیم می شود و از قسمت های پایینی، بتن ریزی انجام می شود و پس از خشک شدن بتن، قالب جدا می گردد و به قسمت بالاتر منتقل می شود تا بتن ریزی انجام شود.

افزایش شمارش معادن اکتشاف شده قسي تراورتن مسبب کاهش قیمت این نوع انعطاف ناپذير شده است و موجب گردیده شمار نهاد های سنگی که عمدتاً دريا پي سبک های دوران رميدن باستان طراحی می شوند مكرراً دوبرابر آلامد شده و بسیاری از افراد از طرح نمای رومی برای ساخت خود دل بهم خوردگي کنند. معایب اصلی آن این است که به بسیار دیر نصب می گردد همچنین این روش یک روش فینفسه به حساب میآید که باعث می شود که نمای شما استحکام زیادی داشته باشد. فایبر سمنت یا سمنت برد متشکل از الیاف سلولوز و بافتی از سیلیکات و سیمان می باشد که در محیط های با رطوبت بالا بسیار کاربردی است. در برابر محیط های خشک و مرطوب، گرم و سرد انطباق پذیر است و می توان در محیط های مختلف و با ماندگاری بالا از آن ها استفاده کرد. بتن اکسپوز (بتن نما یا بتن نمایان) نوع جدیدی از بتن است که با تغییر در روش تولید آن محصولی جدید با کاراییهای به روز را ایجاد کرده است، که از آن می توان در نمای ساختمان یا دکوراسیون داخلی استفاده کرد. آن چیزی که از اهمیت ویژه ای برخوردار است، توجه به نوع و شیوه ی اجرای نما است. This article was  do ne wi th the he lp of behsaznama  C᠎ontent Generat​or DEMO.

انواع اجرای نمای خشک

از معایب این شیوه زمان بر بودن، احتمال کثیفی حاصل از دوغاب و ایجاد نخاله های ساختمانی می باشد. باید به این موضوع دقت کرد که نورپردازی بخشی جدانشدنی از طراحی نما محسوب میگردد. در فضاهای شهری، مهندسان و معماران صرفا با ساختن یک ساختمان رو به رو نیستند، در واقع آن ها باید ساختمان هایی خلق کنند که هارمونی خود را با شرایط، و اصول ساختمان سازی آن محیط حفظ کرده و بخشی جدا ناپذیر از فضای شهری محسوب شوند. آجر از جمله مصالحی است که کمترین آسیب را به محیط زیست می­ زند و مواد اولیه آن در کشور ما در دسترس است. همانطور که میدانیم برای نمای سازهها نیاز به مواد و مصالحی میباشد که در معرض شرایط آب و هوایی از مقاومت خوبی برخوردا باشند لذا بتن نما بهترین عملکرد را در برابر شرایط نامساعد جوی دارد و به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارد. به دلیل قدمت زیاد آجر در ایران و وجود مواد اولیه برای ساخت آن در کشور؛ جزو مصالحی با اصالت و در دسترس به شمار می ­رود. ساختمان آجر نما به دلیل حس نوستالژی که در بیننده ایجاد می کند بسیار محبوب است و بیشتر در نمای ساختمان ها خصوصا ساختمان های امروزی در ترکیب با مصالح مدرن مثل شیشه، چوب و..

قیمت اجرای نمای سنگ خشک

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد این مطلب بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید