3 روشی که می‌توانید اجرای نمای خشک را از تجارت خود حذف کنید

هر چه نما سادهتر طراحی گردد، عناصر استفاده شده اثر زیادتری بر ساختار و جذابیت نمای آن ساختمان خواهد داشت. در اولین مرحله زیرسازی فلزی مطابق با طراحی نما و میزان حجم و فرم هر قسمت پیاده سازی و اجرا میگردد .اغلب زیرسازی فلزی بر اساس نقشه های از پیش طراحی شده ( شاپ دراوینگ ) که بیانگر تعداد و نحوه تقسیم بندی و سایز پانل ها است صورت میگیرد . ژوئن ها امکان عایق بندی با تسمهای از جنس ورق و چسبهای پلی اورتان را نیز دارند. بدلیل عدم انعطاف لاستیک های سیلیکونی در برابر انقباض و انبساط شرایط آب و هوایی پس از مدتی از روی نما آویزان میگردند و امروزه این روش عایق بندی منسوخ بوده و استفاده از چسبهای پلی اورتان و سیلیکون دوام بیشتری نسبت به لاستیک سیلیکونی دارد. برای اولین بار در دهه 1970 ، معماران در ایالات متحده تصمیم گرفتند سنگ را روی آسمان خراش های عظیم خشک نصب کنند. قطعا اولین دلیل برای اجرای نما زیبایی بیشتر در ساختمان می باشد. این نوع آجرنما اکثراً برای نمای بیرونی ساختمان قابل استفاده هستند و در نمای داخلی نیز زیبایی خیره کننده خواهند داشت. نصب نمای کامپوزیت در ایران به روش های مختلفی انجام میگیرد که متاسفانه همه روش ها استاندارد نیستند .

دتایل اجرای نمای خشک

Th is art​ic​le h as been g᠎enerat ed ​by behsaznama C​onte nt​ Gener᠎at᠎or D emover sion.

این محدودیت ها بیشتر شامل رنگ و طرح آن ها بود. امروزه سنگ های متعدد و متفاوتی برای اجرا در نمای ساختمان وجود دارد اما از آنجایی که سنگ تراورتن به دلیل داشتن طرح و رنگ های مختلف و متفاوت در میان سایر سنگ ها در اجرای نمای ساختمان محبوبیت بسیاری کسب کرده و اغلب از این سنگ استفاده می شود. نماهای آجری بهترین گزینه برای ایجاد طرح و ظاهر متفاوت و خاص مناسب کلیک می باشد. نصب نمای خشک روشی است که زیاد مورد استفاده قرار گرفته است در این روش فضای خالی بین دیواروسنگ نما وجوددارد که این فضای خالی باعث می شود سنگ نما ترک یا شکست نخورد .نصب خشک سنگ نما نمایی کامل وبی نقص است که سرعت بالایی دارد وزیبایی به ساختمان می بخشد.با وجود این روش در زمان ساخت بنا صرفه جویی می گردد. مطالعه این مطلب به کسانی توصیه میشود که قصد انجام یا تغییر نمای ساختمان را دارند. سوراخکاری با دستگاه برش دوار انجام شود. نصب نمای کامپوزیت به روش های مختلفی انجام میگیرد. برای هماهنگی جلسه و مشاوره طراحی نمای ساختمان با ما تماس بگیرید. مزیتهایی از قبیل وزن کم و قیمت مناسب، همراه با ویژگیهای منحصربه فرد در سهولت اجرا، این روش را بین همگان پرطرفدار و محبوب نموده است.

اجرای نمای خشک.

نحوه اتصال زیرسازی در اسکلت فلزی بصورت مستقیم و در اسکلت بتنی همراه با رول بولت و پلیت های مخصوص خواهد بود . در مواقع بروز حوادثی مانند زلزله هم ایمنی بیشتری را به همراه دارد. پس از برداشتن لایه محافظ ، نصب کننده نباید از قلم نشانگر ، نوار وینیل بر روی سطح رنگ شده استفاده کند زیرا ذرات مانند اپوکسی غلاف و حلالهای موجود در مواد می توانند به یکپارچگی پوشش آسیب برسانند. ۴۰ میلیمتر بر روی اسکلت ساختمان اجرا میگردد. متریال مورد استفاده یک عنصر اساسی است که علاوه بر چشم نواز بودن باید دارای استحکام خوب، طول عمر مناسب و استانداردهای لازم با توجه به بودجه ای که برای آن هزینه شده است، باشد. با توجه به صنعتی شدن روز افزون تمامی بخش های زندگی در دنیای امروزی و درگیر بودن تمام افراد با این مقوله وهمچنین حس زیبایی شناسی و گرایش انسان به سمت زیبایی ، علم معماری و طراحی ساختمان نیز طی دهه های پایانی قرن بیستم تاکنون با شتابی روز افزون دچار تحول گشته است و به سمت صنعتی شدن پیش می رود که بطور مشخص نمای ساختمان ها نیز تأثیر زیادی را پذیرا بوده که ایجاد و توسعه انواع روش های اجرای نمای خشک و مدرن در نماسازی از محورهای آن بوده است و موارد بسیار زیادی را در طراحی و انتخاب یک نمای اصولی باید در نظر داشت، ازجمله زیبایی نما، مصالح مورد نیاز برای اجرای نما، هزینه های پروژه، دوام و پایداری نما می باشد که البته سیستم های نمای خشک دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که به تفصیل در ادامه در مورد آنها بحث خواهد شد.

دیتیل اجرای نمای خشک

یکی از بهترین و قدیمی ترین روش ها استفاده از آجر به وسیله ماسه و سیمان آست. با استفاده از مواد نانو مخصوص آجر؛ آجر معمولی خود را به آجر نانو شده تبدیل میکنند. براي بهره مندي از انرژي خورشيدي دو راه وجود دارد: استفاده از نور خورشید و تبدیل آن به الکتریسیته از طريق سلول هاي فتوولتا پیک . وجود اقلیمهای آب و هوایی و فرهنگهای متنوع در آن، بهرهمندی از جلوههای کمنظیری را در همه ابعاد میسر ساخته است. به طور کلی پلی اتیلن استفاده شده در لایه میانی ورق کامپوزیت ها غیرقابل اشتعال است اما بر اساس حساسیت پروژه و وجود مواد اشتعال زا در نزدیکی این ورق ها از لایه میانی ۲Aو ۱B استفاده می شود. تولید کنندگان ACP پانل ها را ایجاد می کنند در حالی که یک فیلم محافظ غیر شفاف روی آنها قرار می دهند. این روش را به جهت فیکس و ثابت شدن ورق با پیچ و پرچ بر روی زیرسازی، فیکسینگ یا ثابت مینامند.

دیدگاهتان را بنویسید