3 قدرتمند ایده‌ها این به شما کمک می کند بهترین کتاب های موسیقی جهان Higher

در آن بیانیه راهبردی به موضوع ضرورت داشتن یک پلتفرم موسیقی اشاره کرده و تشخیص دادهایم که یکی از آن مسائل دو راهیها پلتفرم است؛ یا باید به اسپاتیفای و ساوند کلاد بپیوندیم یا نمونه قابل رقابت بومی ایجاد کنیم که طبیعتاً پیشنهاد ما گزینه دوم است، باید برای مخاطب ایرانی و مخاطب فارسی زبان غیرایرانی خارج از کشور که موسیقی فارسی گوش میکند یک پلتفرم حرفهای داشته باشیم. ـ اگر بیانیه راهبردی موسیقی تا به حال تصویب شده بود وضعیت موسیقی ما هنوز به این شکل بود؟ زمانی که رسانههای جمعی به این شکل نبوده، مهمترین ابزاری که ارزشهای فرهنگی، اخلاقی و دینی ما را منتقل میکرد، موسیقی بود؛ مثلا زمانی که مرحوم نورمحمد درپور یا مرحوم محمد ابراهیم شریف زاده میخواندند، مضامین اخلاقی و فرهنگ غنی اسلام و ایران را روایت میکردند. گوشی که سواد موسیقایی نداشته باشد و ذائقه آن پرورش پیدا نکرده باشد، برایش فرقی ندارد ساسی مانکن گوش کند یا شجریان. مخاطبان موسیقی ما یک مصرف بدون دروازهبانی و بدون گزینش دارند؛ چون گوش ما پرورش پیدا نکرده و بیسواد مانده است. اینکه آنها را نشناسی و صرفا منع کنی، تنها موجب میشود که دست سیاستگذاران از آن عرصه کوتاه شود نه اینکه آن ژانر واقعاً از سبد مصرف مخاطبانش حذف شود.

دانلود کتاب های موسیقی

در دهه ۸۰ چند سال آموزش موسیقی در تهران ممنوع شد، ولی آموزش موسیقی عملاً حذف نشد بلکه زیرزمینی شد و سیاستگذاران دست خود را از کنشگری و کنترل عرصه کوتاه کردند. کتاب «شبانه ها» با عنوان فرعی «پنج داستان از موسیقی و شب»، شامل پنج داستان کوتاه با عنوان های «خواننده»، «زیر و رو بشه دنیا من دوست دارم»، «تپه های مالورن»، «شبانه» و «نوازنده های ویولن سل» می باشد. فکر میکنید آدمی مثل من که تاکنون چند جلد کتاب درزمینه موسیقی ایرانی نوشته است، چه نفعی میبرد؟ ولی ما حتی نتوانستهایم یک پلتفرم داخلی خوب داشته باشیم و در حوزه اقتصاد موسیقی دچار مشکل هستیم. از آنجا که ما عملاً برنامهای برای تربیت و پرورش ذائقه موسیقایی مردم خصوصاً کودکان و نوجوانان در مدارس نداریم، جامعه عملاً همه چیزخوار شده است و هر چه به او بدهی گوش میکند؛ یعنی ممکن است یک تِرَک از شجریان گوش کند ولی قطعه بعد از تتلو باشد.

کتاب های موسیقی

برخی از خوانندگانی که بعد از انقلاب اسلامی از ایران رفتند، واقعاً مشکلی نداشتند و اتفاقاً اگر آنها را نگه میداشتیم و حمایت میکردیم، بسیار همگراتر و اخلاقیتر و فاخرتر از برخی خوانندگان فعلی بودند، امّا متأسفانه کجسلیقگیها و رودربایستیها مانع از این موارد شده است. اتفاقاً وقتی شما کتاب اخیری که از نظرات فقهی مقام معظم رهبری درباره غنا و موسیقی که درس خارج ایشان است انتشار یافته است را میبینید، متوجه میشود که به شدّت نگاه عمیق و رو به جلویی در حوزه موسیقی طرح و بحث شده است؛ ولی مسئله اینجاست نوع سیاست گذاری ما در حوزه موسیقی خیلی جاها مبتنی بر فقه هم نبوده است. شاید اجرای چند آهنگ بدون گذراندن دوره های تخصصی چندان مشکل نباشد اما چنانچه آموزش گیتار این ساز دوست داشتنی با تخصص و مهارت انجام گردد مطمئنا با درک چرایی و شناخت نت ها و آکوردهای مختلف صدایی خوش تر از آنچه تصور می کنید طنین انداز خواهد شد و آنگاه متوجه تفاوت ساز زدن یک فرد ماهر و غیرماهر خواهید شد چرا که یادگیری همین ریزه کاری ها در یک آموزش تخصصی از شما یک نوازنده ماهر خواهد ساخت. Data h as be᠎en g᠎enerated  by sahandbook Con᠎te nt Gen erator Demover si​on.

تعداد گیتاریستهایی که پس از یادگیری اولیه نوازندگی گیتار، گرفتار سردرگمی در ادامه راه و ضعف دانش تئوریک موسیقی هستند، کم نیست. هدف ما، فرهنگ عمومی بود؛ چراکه موسیقی در فرهنگ عمومی اثرگذار است. شاید بتوان گفت بهترین سن برای آموزش گیتار بستگی به نوع و هدف آموزش دارد. ردیف عبدالله میرزا یکی از بهترین کتابها برای شناخت فرم موسیقی ایرانی است و دانستن اطلاعات آن برای کسی که میخواهد به طور تخصصی در این حوزه کار کند ضروری است. کتاب تجزیه و تحلیل 32 سونات پیانویی بتهوون (همراه با تعارفی از فرم های مختلف موسیقی), هنری آلفرد هار.. البته نمیگوییم که هر چه در این ژانرها ساخته شود خوب است، نه، ولی همانطور که در موسیقی پاپ ایرانی معیارهایی برای ارزیابی فرم و محتوا هست، میتوان همان را نسبت به سایر ژانرهای موسیقی نیز پیاده کرد. برای خرید گیتار مناسب نیز باید به چند مورد توجه کرد. قطعات کتاب آقایان بیضایی و اوحانیان کوتاهتر از قطعات تنظیمی افشار است و با سطح تکنیک پایینتر نیز قابل اجرا هستند. چقدر بین جوانها رفتید و دغدغهها را شنیدید و چقدر در تعامل با مدیران فرهنگی بودید؟ چقدر لزوم شناخت کافی از ژانرهای موسیقی احساس میشود؟ چقدر در این بیانیه به لزوم رعایت قانون کپی رایت توجه شده است؟

استدلال های خلاص شدن از کتاب موسیقی

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با خرید کتاب موسیقی وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید