4 راه‌ها ایجاد بهتر شرکت اجرای نمای خشک با کمک از شما سگ

• چیدمان طرح استاندارد : در این طرح، آجر نماها بصورت استاندارد و در کنار هم بصورت عرضی و با بندکشی قرار می¬گیرند. سنگ نمای رومی دارای تنوع رنگ و طرح بسیار زیادی است. تنوع رنگ، از ویژگیهای مثبت بتنهای اکسپوز به شمار میرود. این نمای جدید به دلیل ویژگیهای مثبت و مزایای متعددی که دارد، بسیار پر استفاده و رایج است. در صورت استفاده از دوغاب رنگی بین قطعات، باید امکان ایجاد لکههای رنگی بر روی سطح بتن بررسی و جلوگیری شود. ولی گاهی اوقات این امر در سطح گسترده شهری و نمای عمومی بدون در نظر گرفتن اصول زیبایی شناسی و بافت شهری می تواند یک نقطه ضعف محسوب شده و می تواند باعث ناهمگونی بافت شهری شود. عدم استفاده از محافظ های ساده و عمودی در پنجره ها و طراحی محافظ های زیبا برای پنجره ها طوری که هم از نظر امنیتی و هم از نظر زیبایی چشم انداز نما را ارتقا دهد، از دیگر تمهیدات معماری در طراحی نما می باشد و نیز محافظت پنجره ها در برابر باران به هر نحوی در هنگام طراحی کلیک نما ضرورت دارد. پنلها و تایلهای بتن اکسپوز، برای ایجاد فضای داخلی اتاقها به صورت کلاسیک، مدرن و تزئینی مورد استفاده قرار میگیرند.

اجرای نمای خشک سنگ

کاهش هزینه ترمیم، افزایش عمر مفید و امکان بازیافت مصالح توجه به این نکته ضروری است که نماهای معمولی بعد از چند سال قطعاً نیازمند ترمیم و ایجاد گیرداری مجدد می باشند و این خود یعنی تحمیل هزینه ای اضافی که کارفرما بعد از مدتی باید برای نما متحمل گردد و در انتهای کار با توجه به عمر مفید کارهای دوغابی ۱۵ سال می باشد باید تمامی لایه ملات و همچنین سنگ مربوطه را تخریب نمود و این بدان معنی است که اگر هزینه ای – که حدود ۱۰ برای اجرای نماهای دوغابی صرف می شود بعد از اتمام کار ساختمان، باید بصورت کامل آن را مستهلک شده تلقی کرد . هزینه ساخت و اجرای بتنهای اکسپوز سهبعدی نسبتا زیاد است. در این حالت، به دلیل وزن نسبتا بالای المانهای بتنی، اجرای آنها نسبت به حالتهای دیگر دشوارتر خواهد بود. با این وجود، در صورت نیاز به اجرای بتنهایی با رنگهای دیگر میتوان از سنگدانههای رنگی، رنگدانهها یا پوششهای رنگی استفاده کرد. در غیر این صورت، باید از اتصالات پیچی برای اطمینان از اتصال مناسب پنلها به دیوار استفاده کرد.

در اتصال مخفی یا توکار پنلهای بتن اکسپوز دیوار، علاوه بر تجهیزات مورد استفاده در روش قبل، به اتصالات براکتی و وسایل حفاظت فردی نیز نیاز داریم. علاوه بر چراغهایی که بالای درب ورودی و پارکینگ نصب میشوند، باید از چراغهای دیگری نیز در نمای ساختمان استفاده شود. این کار علاوه بر زیباتر کردن نما، نوعی عایق برای صفحات کامپوزیت است که از ورود آب به زیر صفحات جلوگیری میکند. به طور مثال در نماهای چوبی برای زیرسازی نمای ساختمان از دو روش فلزی و سیمانی استفاده می شود که در روش فلزی پروفیل های قوطی با فاصله نیم متری عمود بر هم نصب می شوند. توسط دستگاه شیارزن ، شیارهای ویژه ای در دو جهت معکوس ایجاد می شود و سپس کلمپ ها به وسیله برجستگی هایی که دارند توسط چسب مخصوص داخل این شیارها کاملا محکم می شوند. نمای خشک به عنوان سیستم های به روز نماسازی که با نصب سنگ به روش خشک در دهه هفتاد میلادی برای اولین بار در کشور آمریکا جهت برج های بلند طراحی و مورد استفاده قرار گرفت یکی از روش های نوین و منطبق با استانداردهای جدید ساختمانی بود که این روش ها در دهه هفتاد خورشیدی در ایران اجرا شد که طی سالهای گذشته تا به امروز پیشرفت های چشمگیری در این زمینه ایجاد شده است این مدل میتواند در بازسازی آپارتمان ها بسیار موثر عمل کنید.

اجرای نمای خشک آجری

Post w​as c᠎reat ed by behsaznama᠎ C ontent G᠎enerat or᠎ Dem​oversion!

لازم به ذکر است که این چسب مانند یک ماده الاستیک عمل می کند و توانایی جذب حرکات ارتعاشی قطعه کارشده (کاشی، آجر و..) و زیرسازی را دارد. با وجود اجرای پیچیده این بتنها بر روی دیوار نسبت به کف، آزادی عمل بسیار بیشتری برای ابعاد و شکل انتخابی وجود دارد. به این ترتیب که بر خلاف نمای ملاتی در اجرا و نصب نمای خشک، ملات حذف می شود و سطح رویه که شامل سرامیک، سنگ، فایبر سمنت برد، HPL و … مزایایی نظیر کاهش زمان عملیات نصب، سبک و کم حجم بودن مصالح و مقاومت در برابر زلزله و بالاتر بردن سطح کیفی کار، تنها بخشی از این مزیتها هستند. به منظور کاهش جذب آب و اتصال بهتر چسب به سطح زیر کار استفاده از دو دست پرایمر (آستر) توصیه می شود. پوشش پانل کامپوزیت آلومینیومی ACP یا sandwich panel اصطلاحی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرد و پانل های مسطحی را توصیف میکند که از پیوند های هسته ای ترموپلاستیک بین دو ورق آلومینیوم تشکیل شده است. بتن اکسپوز به عنوان یکی از المانهای طراحی داخلی برای پرداخت کف، دیوار و سقف مورد استفاده قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید