4 راه‌ها مرسوم، مد روز} برای بهبود در کتاب موسیقی

انوار درباره سختیهای این ترجمه گفت: بوعلیسینا کتاب نمینوشت که شاگردش خوشش بیاید. آقای مصطفی کمال پور تراب آن را به فارسی ترجمه کرده است و توسط انتشارات چشمه چاپ شده است. در جلد اول کتاب در بخش اول، مدخل صناعت موسیقی در دو مقاله ارائه شده که مقاله ی اول درتعریف لحن موسیقی، توانایی ها و ساخت الحان و چگونگی پیدایش موسیقی است. تمامی عناوین ارائه شده در وبسایت نکیسا دارای شماره فیپا و مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و از ناشرین و مراکز پخش معتبر تهیه میشود. لازم به ذکر است روش تجزیه ای و تحلیلی روانشناسی معاصر، امروزه از سوی روان شناسان پست مدرن مورد چالش قرار گرفته اگرچه آن ها هم راه حل عملی بهتری نسبت به روش قبل ارائه ننموده اند و موضعشان فقط موضع انتقاد نظری است. شرط اساسی است، در حل مسآله موسیقی نیز که هم از نظر موضوعی و هم از نظر حکمی و ارزشی یک امر نظری است، اساسی ترین شرط، به دست آوردن آگاهی ها و اطلاعات لازم همراه با اخلاص و صفای قلبی می باشد».

انتشارات کتاب های موسیقی

موقعیت کتاب موسیقی آوای نو در محله بهشت مشهد را به همراه آدرس تلفن و ساعت کاری در نقشه نشان ببینید. اما استفان ویت در کتاب درخشان خود با گزارشهایی مستند نشان میدهد که آدمهای معمولی سراغ ripping نرفتند. مثلا برداشتهایش از مصاحبهها لحنی کاملا بیطرف و خنثی دارد، در حالی که این گفتوگوها منبع اصلی به حساب میآیند؛ گاه ناگهان سروکلهاش در عینیت محض روایت پیدا میشود و کنایهای میزند یا مجموعه ها حکمی میدهد. اما هدف اصلی کتاب درس هایی برای درست زندگی کردن، شادکامی و در کنار هم بودن است. امیر آهنگ نه توانایی خواندن دو نت سالم را داشت نه اصلا می توانست حتی درست صحبت کند . پیشتر اشاره شد مؤلف، نه همچون قاضی که چون معلمی خود تشنه و دوستدار شناخت حقیقت، به بحث و بررسی موضوع می پردازد: «امید آنکه این طرز تحقیق (پرسش مدار) بر تلاش ها و دقت کاری های ما بیفزاید و نگذارد حیات پر معنای خود را دستخوش احساسات زودگذر کرده و با دلایل بی اساس درباره مدعاهایی از پیش پذیرفته شده آن را تفسیر و توجیه نماییم». ثبت این اختراع منجر به کشاکشهای بسیاری در گروه Motion Picture Experts شد. به عبارت دیگر گاه زیادی مرئی میشود؛ مثلا تصویری که ویت از الیس برای ما میکشد، تصویر آدمی است که در عین انجام کار غیرقانونی، از نظر هنری نابغه است، همانطور که برندنبورگ و موریس مخترعان و تاجران باهوشی بودند، اما در توصیف گروه Scene نگاه تحقیرآمیز طبقاتی حس میشود.

كتاب موسيقي هادئة

مثلا موسیقیای را که موریس منتشر میکند، «آشغال یکبارمصرف پاپ» میخواند. از سوی دیگر در میانه ناامیدی و عدم واکنش قانونی، انجمن صنفی ضبط موسیقی آمریکا (Recording Industry Association of America) با لابیگری تصمیم گرفت آدمهای معمولیای که موسیقیها را دانلود میکردند، مشمول جریمههایی سنگین کند، آن هم به جای آنکه دنبال دزدان اصلی مثل گروه سین برود که در بسیاری از دادخواهیها پیروز شده بودند. برای اطلاع علاقمندان به کر باید بگویم که من مدتی در یک گروه کر که در فرهنگسرای بهمن بود و بعدا از آنجا به طرز خاصی اخراج شد شرکت داشتم . در نهایت فرمت mp2 و mp3 هر دو گروه تایید شدند. از دورهای که mp3 هیاهو به پا میکند و دل گلوور (Dell Glover) کارگر بستهبندی در خط تولید سیدی PolyGram (بعدها Universal)، نزدیک به دو هزار آلبوم را پیش از انتشار قاچاق میکرد، تا دوره آیتونز و آیپاد. ویت روایت خود را بر اساس گفتوگوهای مفصلش با دل گلوور تعریف میکند: دلهدزد کارآفرینی که در شرکت تولید موسیقی واقع در کارولینای شمالی کار میکرد. و هیچ راهی برای برانگیختن پنهانی های دل ها نیست مگر به وسیله سماع. این کتاب یکی از بهترین کتاب های درسی برای دانشجویان رشته ی موسیقی و درک موسیقی برای دانشجویان دیگر رشته ها در ایالات متحده ی آمریکا است. This art icle w​as c reated by sahandbook C on᠎tent Generator  Demoversion !

سه نکات بسیار مفید برای بهبود کتاب های موسیقی

کتاب ″فیزیک صوت″ برای دانش آموزان و دانشجویان موسیقی توسط انتشارات نای و نی منتشر شد. فروشگاه کتاب کودک و نوجوان باغ کتاب در تیر ماه 1396 در فضایی به وسعت 4 هزار مترمربع افتتاح شد. باشگاه رباتیک باغ کتاب تهران صرفاً جایی برای سرگرمی یا آموزش نیست. در زمینه موسیقی منتشر شدهاند که از سایت تهران پادکست میتوانید لیست آنها را مشاهده و از همان سایت یا سایر اپلیکیشنهای پادکست، به آنها دسترسی داشته باشید. فصلنامهی فراهنگ توسط انجمنِ علمی دانشگاه تهران و فصلنامهی هنر و زیباشناسی توسطِ دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات منتشر میشوند. کتاب «موسیقی چگونه آزاد شد» پاسخی به این سوال است. در همسنجی این دو متن باید بگویم که اهمیت و جامعیت «جوامع علم موسیقی» از «موسیقی کبیر» بیشتر است. متاسفانه فرهنگ و موسیقی غنی این منطقه اغلب تحت الشعاع جو سیاسی بی ثبات آن قرار گرفته است. موسیقی از جمله رشته ها و حرفه های کاری محسوب می شود که نیاز به تحصیلات آکادمیک یا دانشگاهی برای موفق شدن ندارد. موسسه چاپ کتاب با همکاری انتشارات ارشدان در سال 99 در 4 ماه سال خرداد، شهریور، مهر و آذر به عنوان ناشر برتر و فعال کشور در تمامی زمینه ها انتخاب شدند ضمن اینکه در زمینه چاپ کتاب های موسیقی و چاپ اول نیز رکورددار کشور است و تعرفه های بسیار عالی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید