4 نشانه‌هایی که شما تأثیر زیادی بر اجرای نما داشتید

همچنین لازم به ذکر است که مصالح کاربردی در ساخت نما بسیار متنوع است. «ایدههایی كه معماری میكنیم، از خیلی لحاظ ریشه در باورهای ما دارد و به این ربط پیدا میكند كه ما ساختمان را مثل یك كتاب بخوانیم. دوم آنکه نمای ساختمان ها از دید طراحی شهری نیز باید مورد توجه باشند. شكل خود ساختمان در مقطع نیز با توجه به زاویه تابش آفتاب وسرعت و جهت باد ر فصول مختلف سال طراحی شده است. در كارهای اخیر معماران این سبك ، همواره در كنار عكسهای زیبای ساختمانهای آنها ، مقطعی از بنا وجود دارد كه در ان نحوه استفاده از عوامل اقلیمی با كمك تجهیزاتی همچونه دودكشهای هوا ، اینههای منعكسكننده پوستههای هوشمند ، گلخانهها ، پلههای شیشهای و تبادلكنندههای حرارتی نشان داده شده اس. آنها همچنین دارای کیفیت و سختی باورنکردنی هستند زیرا تجهیزات تولیدی مورد استفاده از فناوری پیشرفته و در کنار آن فوق العاده موفق هستند. ساختمانها ، شهر و اهالی آن همانند یك سیستم ارگانیك جداناپذیر ، در زیر چارچوب متحرك و متحول كه كاملاً دقیق و به اندازه طراحی شده قرار میگیرد.به جای تیرها ، ستونها وپانلها و سایر المانهای سازهای ، یك پوسته ممتد و به هم پیوسته جایگزین خواهد دش.

نمای چوبی برای ساختمان های مسکونی مناسب می باشند.

انطباق پذیری خوب شیشه و قابلیت چکش خواری استنلس استیل، این دو متریال را به خوبی در کنار هم قرار میدهد. همچنان كه پوست انسان در مقابل سرما ، گرمای ، رطوبت و كوران هوا را از خود عكسالعمل نشان میدهد ، پوسته بعضی از ساختمانهای این دو معمار نیز در فصلها مختلف عكسالعمل مناسب در مقابل شرایط محیطی از خود نشان میدهند. به طور كلی میتوان بیان كرد كه آن سادگی و بیپیرایگی كه در معماری مدرن وجود دارد در های ـ تك ملاحظه نمیشود واگر معماران مدرن در طرحهای خود ماشین را به نمایش میگذارند، معماران های ـ تك داخل ماشیین و اجزاء آن را نشان میدهند. فرش ابریشم گونه نمونه جدیدی از فرش های مدرن به شمار می رود که در بافت آن ها از الیاف ابریشم مصنوعی استفاده شده است. در تولید فرش های مدرن از الیاف پلی استر، پلی پروپلین، ویکرون و آکریلیک استفاده می شود. نمای چوبی برای ساختمان های مسکونی مناسب می باشند. البته قیمت آن ها نسبت به دیگر فرش ها بسیار بالا بوده و امکان خرید برای همگان وجود ندارد. اما این نما باید به گونه ای طراحی شود که صرفا یک صفحه دو بعدی فاقد ارزش بصری نباشد، طراحی نمای ساختمان به عنوان اولین عنصر تاثیر گذار بر مخاطب باید فکر شده و طبق اصول طراحی شود و البته که طراحی اصولی نمای ساختمان ها دارای نکته های بسیاری است که تمامی آنها درآتلیه طراحی و معماری داخلی عماد جلالی بخوبی رعایت میشود.

بسیاری از ما فکر می کنیم که طراحی داخلی یک خانه از ظاهر خانه مهمتر است، اما شکل نمای خارجی خانه شما به عنوان پوسته یک ساختمان تصور می شود. در این گروه انواع مختلفی از نما پیدا می کنیم که بسته به نیاز عایق حرارتی ، ممکن است تحمل کننده بار باشند یا از خود پشتیبانی کنند و ممکن است محفظه هوا داشته باشند یا نداشته باشند. در مورد سازههای معماری ، سیستمهای انعكاسی با استفاده از دستگاه عصبی الكترونیك ، تغییرات محیطی را احساس خواهند كرد و همانند ماهیچههای بدن با منقبض و منبسط كردن خود، بار و نیروهای وارده را به قسمتهای مختلف كالبند بنا منتقل میكنند. روش های مدرن اجرای نمای ساختمان به روش خشک، برای اولین بار در دهه 70 میلادی در کشور آمریکا به نصب سنگ به روش خشک در ساختمان های با ارتفاع زیاد صورت گرفت. الیاف ابریشم مصنوعی همان نخ های پلی استر هستند که شباهت بسیاری به ابریشم طبیعی دارند. فرش شنل یکی از انواع فرش ترکیه ای به شمار می رود که در بافت آن ها از الیاف ابریشم استفاده شده و براقتر از دیگر فرش ها می باشند. نسل جدیدی از پانل سیمانی که به آن فایبر سمنت برد گفته میشود از اضافه کردن الیاف فایبر به پانل سیمانی در کارخانه و عبور پانل از تونل اتوکلاو تولید میشود.

نمای خشک در ساختمان

بر خلاف تصور عمومی، معماران های ـ تك به تاریخ علاقهمند هستند و خود را جدای از آن نمیدانند. استفاده از سنگ های با رنگهای یکسان و بدون رگه در ارتفاعهای پایین نما الزامی است. درخصوص اتاق خواب نیز می توانید از فرش فانتزی با طرح سه بعدی استفاده کنید. قطعات نگهدارندۀ سرامیک خشک نیز از جنس متریال فولادی است. انواع دیگر نمای ساختمان مانند نمای آلومینیومی نیز توسط شاسی کشی فولادی به سازه اصلی ساختمان متصل میشود. این امر به این دلیل است که علی رغم اینکه هزینه های زیادی صرف ساختن نمای این ساختمان شده ولی سازنده آن از آگاهی کافی برخوردار نبوده است یا به عبارت دیگر سازنده دراین زمینه نابلد بوده است. فروش فرش مدرن به دلیل استفبال گسترده ای که طی سال های اخیر از آن ها شده بسیار رونق گرفته و اغلب فروشندگان فرش نمونه های مدرن و فانتزی را جایگزین طرح های کلاسیک و سنتی کرده اند. مدرن . کامپوزیت . شاید بتوان زیر بنای فكری این سبك را در جمله راجرز خلاصه كرد كه می گوید در عصر مُدرن باید در ساختمانهای مدرن زندگی كرد. Content h as ​be en g en er᠎ated by G SA  Con​tent G​en er ator Demov ersion!

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد نمای خشک نمایان بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید