5 راه‌هایی که می‌توانید از نماهای مدرن برای غیرقابل مقاومت شدن برای مشتریان استفاده کنید.

سیستم های نما های سنتی مترقی (تمام شیشه با تدابیر سایه بان های ثابت) احتياجات آسايش حرارتی در نما های وسیع را برای تمام جهات در فصول گرم و جهات شمالی جنوبی در فصول سرد فراهم می کرد. جزئیات نمای خشک و طراحی آن: فرم و حجم ساختمان و حتی تعداد و اندازه بازشوها در سطح نما بر روی میزان مصرف مصالح زیرسازی و در نتیجه هزینه تمام شده اثرگذار میباشند. نما ساختمان به عنوان پوسته بیرونی سازه از اهمیت بالایی در این صنعت برخوردار است و نمای خشک به جهت سهولت اجرا و مزایای بیشمار بیشترین کاربری را در این صنعت داراست. این پنلهای سیمانی به دلیل وجود الیاف در ساختارش باید با پرچ کردن یا پیچ کردن روی سازه گالوانیزه نصب شود. نحوه اجرای نمای خشک دارای مراحل و لایه های مختلفی است که اولین لایه آن زیرسازی و شاسی کشی است که با استفاده از پروفیل و شاسی های فلزی و انواع مختلف پیچ و پرچ انجام میشود و در واقع نگهدارنده وزن نما این پروفیل ها و قاب های فلزی هستند که به سازه اصلی ساختمان متصل شدهاند و نحوه عملکرد آنها براساس دیتیل اجرایی نمای خشک متغیر است. این موارد شامل مقاومت بالای ساختمان در برابر زلزله، سبک نمودن فونداسیون و کاهش حجم مصالح مصرفی و سرانجام کاهش قابل توجه در میزان عملیات ترمیم و بازسازی میباشند.

قیمت نمای خشک

با یک تصویر سازی ساده میتوان نما ساختمان را به آسانترین حالت ممکن توضیح داد؛ فرض کنید که ساختمان یک حجم بسته است و به آن بخش از بنای ساختمان که با فضای باز مشترک است، نمای ساختمان میگویند. مزایایی نظیر کاهش زمان عملیات نصب، سبک و کم حجم بودن مصالح و مقاومت در برابر زلزله و بالاتر بردن سطح کیفی کار، تنها بخشی از این مزیتها هستند. کاربرد نمای خشک، ضمن بهرهمندی از مزایایی نظیر سهولت کاربرد و صرفهجویی همه جانبه در هزینهها، به ارتقاء سطح کیفی کار نیز، کمک شایانی نموده است. این مجموعه، با صرف زمان کمتر و ترتیب و توالی صحیح امور، قادر به صرفهجویی کلی در هزینه و زمان بوده و تغییرات اساسی در نحوه اجرا، ایجاد میکنند. سومین مرحله مربوط به قاب بندی سیمان است در واقع می بایست قاب بندی نما به صورتی انجام شود که قالب کلی نما قابل قبول به نظر برسد.

برای اجرای نما نیز از مصالح متفاوتی مثل چوب ، آجر ، سنگ ، سرامیک ، کامپوزیت ، شیشه ، سیمان و… از جدیدترین مصالحی که در نمای ساختمان مدرن بهکار میرود، سرامیک نما است که بهتازگی تحولی عظیم در صنعت ساختمانسازی ایجاد کرده است. انتهای ساختمان چگونه به پایان میرسد؟ سقوط قطعات سنگ، آجر، چوب و دیگر مصالح نما علاوه بر ایجاد ظاهر بد و راهی برای نفوذ رطوبت به بخشهای داخلی، امنیت جانی عابران را نیز تهدید میکند. طراحی این نوع نما نیز بهنحوی است که امکان فضاسازی برای نصب تاسیسات و انواع لایههای عایق صدا، حرارت و رطوبت را فراهم میآورد. نمای ایده آل با عمل به عنوان عایق حرارتی ، مصرف انرژی را کاهش می دهد. علت استفاده از لاملهای آلومینیومی، این است که نمونههای فولادی و چوبی به علت دارا بودن مشکل خوردگی و وزن بالا، باعث بروز مشکلاتی در عایق بندی میشوند. بخشهایی همچون برج های خنك كننده، آبگردانها، پمپهای حرارتی، داكتها، لولههای تأسیساتی، خرپاها، كابلهای سازهای و همچنین جرثقیل پاك كردن شیشهها و خرپشتتهها، همواره به عنوان بخش مهمی از ساختمان در روی بام طراحی میشوند. همچنین امکان تجمع حشرات در بین بندهای این سنگ نیز وجود دارد که باید به آن توجه شود.

Post has ​been c᠎reat​ed ​by behsaznama C​onte nt᠎ G en er​at​or᠎ Dem ov er​si on!

متداول‌ترین نمای خشک بحث {آیا نیست}

شما می توانید جهت مشاوره طراحی نمای ساختمان و همچنین اطلاع از قیمت طراحی نمای ساختمان با ما در ارتباط باشید. در دو دهه اخیر، با ورود این شیوه به صنعت نمای ساختمان در ایران، تحول بزرگی در زیباسازی و ایجاد نماهای مدرن و شیک، پدید آمده است. با ورود به عصر مدرن و پیدایش صنعت نوین ساختمان سازی، تغییرات عمدهای در نمای ظاهری شهرها پدیدار شد. وقتی نور خورشید، ساختمان را در ساعاتی از روز گرم میکند، سطح نوارها گسترش می یابد تا در داخل ساختمان سایه ایجاد شود. وقتی دما افت میکند، سطح نوارها جمع میشود تا نور بیشتری به داخل بیاید که از جدیدترین انواع نمای خشک به شمار می آید. میزان تحمل فشار فوم پلی استایرن با افزایش تراکم آن ارتباط مستقیمی دارد به طوری که هر مقدار که تراکم این فوم بیشتر باشد، میتواند فشار بیشتری را تحمل کند. پلاستر نوعی لایه پوششی است که به منظور افزایش محافظت به دیوارها اضافه میشود. نمای خشک، نوعی سیستم نوین نماسازی مدرن است.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نما لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید