6 دلایل کرتین وال اتلاف وقت است

وجود این اختلاف سایز در طول لاملها به خاطر آن است، که بیشتر بار شیشههای نما بر روی لاملهای عمودی یا مولیونها خواهد بود، اما در افق دید، بعضی از طراحان، سازندگان ساختمان و آرشیتکتهای معمار، به دلیل بالا رفتن سطح زیبایی بصری نما از داخل، اندازه طولی ترنسم و مولیون را با یکدیگر برابر در نظر میگیرند. 4- باید علاوه بر زیبایی درب ورودی به زیبایی بقیه فضا ها نیز توجه کرد. سازه ها زیر ساخت را می توان به صورت جوشی و یا پیچ و مهره کامل به سطح خارجی ساختمان متصل کرد. این سبک از معماری نما در پی پیشرفت گسترده ساخت و ساز بود به وجود آمد. لاملها نیز با توجه به طراحی نمای کرتین وال و کاربردی که دارند، دارا انواع مختلفی هستند. نمای آجری ساختمان از نظر مواد تشکیل دهنده از هم متمایز هستند. حتی در مواردی در نظر بسیاری از طراحان نمایکامپوزیت آجری نسبت به نمای آجری یا سنگی طبیعی بهتر خواهد بود. پنجره ها دارای فریم از جنس پروفیل های فولادی هستند که هنگام اجرای نما توسط نماکارها در امتداد هم نصب می شوند و جهت نصب در امتداد یکدیگر پنجره ها چه افقی و چه عمودی باید بدون خروج از محور فرضی نصب شوند، زیرا مصالح مصرفی در نمای ساختمان مانند سنگ پلاک، ورق های کامپوزیت، چوب ترمو و نمای شسته دارای خطوط افقی و عمودی می باشند و چنانچه در نصب فریم پنجره ها دقت کافی بعمل نیاید، به وضوح خروج پنجره ها از محورهای افقی و عمودی خطوط ایجاد شده در نما دیده می شود.

حقیقت کثیف در کرتین وال

این لاملها در دو جهت افقی و عمودی نصب می شوند و فضایی مشبک، مناسب با نصب صفحات شیشه ای یا غیره را ایجاد میکنند. در واقع این نما به سبکی تولید و نصب میشود، که سنگینی زیاد شیشههای نما، وزن خود را بر روی سازه کرتین وال یا همان لاملها و شاسی کشیهای نما میاندازد. همان طور که اشاره کردیم، ساختار اصلی و هسته کرتین وال یا استراکچر آن از شاسی و لامل تشکیل و سپس شیشهها یا سایر پوششها بر روی آنها با دقت و ظرافت نصب شده است. با هم تفاوت داشته و همین موضوع می بایست در طراحی و اجرای شاسی نما لحاظ شود . البته این موضوع کاملا به ظرافت طراح و سازنده در طراحی نما و معماری بستگی دارد. به لاملهای عمودی مولیون و به لاملهای افقی مربوط به نمای کرتین وال ترنسم میگویند. اگر بخواهیم کمی فنیتر به تعریف نمای کرتین وال بپردازیم، کرتین والها در واقع شاسیها و لاملهایی هستند، که در اطراف نمای پروژه ساختمانی قرار میگیرند. تاثیر نمای ساختمان در قیمت ساختمان نیز قابل توجه بوده و چه بسا ساختمانی با کیفیت ساخت بالا و با یک نمای سطح پایین قابلیت رقابت در بازار املاک را نخواهد داشت و برچسب قیمتی پایین می خورد.

C ontent was cre​ated by G SA C ontent G᠎en erat᠎or DEMO.

قیمت نمای خشک

همین مزیتهای به ظاهر ساده، باعث شده است، که طراحان، معماران و مهندسان ساختمانی، علاقه بسیار زیادی به استفاده از نمای کرتین وال با لامل آلومینیومی داشته باشند. نماهای ساختمانی کرتین وال از یک قاب آلومینیومی سبک تشکیل شدهاند. برای بالاتر رفتن سطح عایقبندی کار در برخی از سیستمهای نمای ساختمانی کرتین وال، از لاستیکهای پلی آمید نیز استفاده میشود و استفاده از ترمال بریک (Thermal Break) در هر سیستم کرتین وال، مختص به خود آن سیستم طراحی خواهد شد. با استفاده از این قطب نما و قبله نما میتواند بسیاری از نیازهای خود از یک برنامه مناسب برای مسلمانان را تحت پوشش قرار دهید که بد نیست بدانید این برنامه گزینه بسیار خوبی برای پیدا نمودن موقعیت مکانی در شرایط مختلف بوده که امکان پیدا نمودن قبله به صورت آفلاین نیز در اختیار شما خواهد بود. عایق حرارتی که در مورد آن توضیحاتی دادیم نیز میتواند از تجهیزات نما خشک محسوب شود. ویژگی های عنوان شده برای هریک از مصالح نما متفاوت است که در مقالات به انواع متریال مورد استفاده از نما و اجرای نمای ساختمان پرداخته ایم . حفاظ متحرک برای انواع مدل های پنجره قابل ساخت می باشد. در این بین افرادی که در طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان دست دارند، تلاش زیادی برای رفع این مشکل و ساخت سازههایی با نمای بهتر و زیباتر شدهاند.

قابل توجه ترین نمای خشک

برای مثال سنگ، فلز، آجر، ترموود، سنگ آنتیک و غیره از جمله مصالحی هستند که از آنها در ساخت نما استفاده میشود. به همین دلیل در طراحی لاملهایی با مقاطع آلومینیومی، به صورت اصولی شیارهایی تعبیه شده است، که بتوان لاستیکهای EPDM را برای اعمال ترمال بریک (Thermal Break) به سازه متصل کرد. شناخته شدهترین انواع لاملها، شامل لاملهای آلومینیومی، لاملهای فولادی و لاملهای چوبی است. انواع روشهای نصب . نمای کرتین وال، انواع و اقسام و زیادی دارد و پر کاربردترین آنها که حتما شما هم زیاد در ساختمانهای ساخته شده در کوچهها و خیابانهای اطراف محل زندگیتان دیدهاید، نماهای کرتین وال شیشهای هستند. در مورد تفاوت میان نمای فریم لس و فیس کپ در نمای کرتین وال، باید دید بیرونی نما را در نظر گرفت. نمای خشک از زمانی مورد استفاده قرار گرفت که معماران و طراحان ساختمان تصمیم گرفتند برای نمای سازههای خود از متریالی مقاومتر و بادوامتر استفاده کنند. البته همانطور که گفته شد، هر کدام از آنها برای آب و هوای خاصی مناسب هستند. نماهای کرتین وال زیادی بر روی ساختمانهای بزرگ و معروف شهر تهران نصب شده است، که با کمی دقت میتوانید متوجه آنها شوید.

سرامیک پرسلانی

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مجری نمای سرامیک خشک ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید