6 مسائل ممکن است اگر می‌خواهم آغاز یک بار دیگر نمای سنگ

از دیگر ویژگیهای این سنگ که آن را به متریالی مناسب برای طراحی نما تبدیل کرده، میتوان به چسبندگی خوب آن روی انواع دیوار مانند دیوارهای گچی و غیره اشاره کرد. همچنین، قیمت اجرای نمای خشک آجری نسبت به قیمت اجرای نمای سنگ خشک و متریالهای دیگر مناسبتر است. هزینه اجرای نمای سرامیک خشک به صورت نمایان کمتر از روش های غیر نمایان خواهد بود. سالهای چهل و پنجاه هجری اوج شفاف کردن نمای جنوبی خانهها بود و پنجرههای شیشهای سراسر نمای رو به حیاط را پوشاند، ولی ساکنان خانه با فضای بیرونی ارتباط نداشتند و باز هم زندگی خود را در پشت پردههای ضخیم و کرکرههای فلزی ادامه دادند. وزن کم: در مقایسه با روش دوغابی، اجرای نمای خشک ساختمان بهطور میانگین 80 تا 100 کیلوگرم از وزن هر مترمربع کم میکند. مهندس معمار طبق تجربیات خود و باتوجه به سلیقه صاحب ملک و هزینه مصرفی آن برای اجرای نما شروه به طراحی مناسب نما برای اجرای نما ساختمان می کند. علاوه بر کارکرد ، انتخاب نما نیز شکل ظاهری و خصوصیات خانه را تعیین می کند. با ایجاد فاصلهای که سطح بیرونی نما با بدنه اصلی ساختمان ایجاد میکند؛ ضمن آنکه وجود هوا در این فاصله نقش عایق صوتی وحرارتی را خواهد داشت، میتوان با محاسبات انجام شده نسبت به محل ساختن ساختمان از نظر آب و هوایی مطابق استانداردهای مربوطه (مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان ایران) عایق حرارتی و صوتی مناسبی را در نظر گرفت و به راحتی نصب نمود و حتی از این فضا میتوان برای عبور سیستم تاسیسات مکانیکی و برقی نیز استفاده نمود.  Th is art ic le w​as generated ᠎by behsaznama C​onte nt Generator  D᠎em᠎oversi​on᠎.

نمای خشک در ایران

یک فضای خالی بین نما و عایق حرارتی در اغلب سیستم های نمای خشک وجود دارد که برای جلوگیری از ورود نم و رطوبت به داخل ساختمان گذاشته می شود . سرامیک از زمان های گذشته در ساخت لوازم و کف پوش استفاده می شد. فرم های دایره ای در یک سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفتهاند معمولاً در اجرای نماهای کلاسیک تقارن و قرینه بودن مهمترین موضوع است. یکی از قدیمی ترین متریال های مورد استفاده در اجرای نما, نمای آجری می باشد. نمای سرامیک خشک پرسلانی dry porcelain ceramic جزء به روز ترین نماهای ساختمانی روز دنیاست که به روش نصب خشک اجرا می گردد .سرامیک خشک پرسلانی به عنوان بخش CLADDING (پوشش) نمای سرامیک خشک پرسلانی می باشد که مهمترین بخش این نوع نما می باشد و می بایستی استحکام کافی در مدول منفرد و کمترین جذب آب ممکن را داشته باشد. اجرای سرامیک پرسلانی توپر که به سرامیک فول بادی یا سرامیک یک سانتیمتری نیز مصطلح است به صورت خشک نمایان و غیرنمایان انجام می شود. معمولا ساب فریم را پیش از نصب پنجره رنگ می کنند تا با مرور زمان زنگ زدگی ایجاد نشود. Th​is content was gen erated by G᠎SA Conte᠎nt Ge᠎ne​rator DEMO​!

مجری نمای سرامیک خشک

کاهش زمان اجرا: اجرای نمای خشک ساختمان مانند نمای خشک آجری به دلیل عدم استفاده از ملات، فعالیت همزمان چند گروه نصاب و استفاده از ابزارهای پیشرفته و صنعتی تا 50% کاهش پیدا میکند. البته از دیگر مزیتهای روش اجرای نمای خشک که تأثیر زیادی بر زمان تمام شدن پروژهها دارد امکان شروع به کار نمای ساختمان با فاصله زمانی اندک از اتمام اسکلت ساختمان میباشد. مصالحی که برای نمای خشک استفاده می شود عبارتند از صفحات رزین اشباع شده، پشم معدنی فوق العاده فشرده، الیاف سلیکات کلسیم، ورق آلومینیوم، کاشی، آجرهای سفالی و … سپس پشت قطعات سرامیک با نصب توری با چسب مسلح می شوند. سپس ریل های عمودی آلومینیومی توسط نبشی و اتصالات استاندارد متصل می شود که با لاستیک های نواری به طور کامل جداسازی می شوند. سپس قطعات به روش هنگ بر روی ریل های آلومینیومی سوار می شود. این یکی از جدایی ناپذیرترین قطعات در طراحی کلی سازه است ، زیرا شخصیت و ویژگی منحصر به فردی به آن می بخشد. بعد از اتمام ساخت خانه همسر و ۲ پسرش در خانه ساکن شدند و تا سال ۱۳۶۵ شمسی در این خانه زندگی کردند.  Th᠎is has  be en c reated by G SA Content G​en er at or  Demov er sion!

بهترین استراتژی برای اجرای نما آشکار شد

در نتیجه، باید در طول فرایند نصب به گونه ای ترکیب شود تا همه تکه های تیره و یا روشن با اندازه های مختلف در یک قسمت جمع نشده و ترکیب زیبایی را به نمایش بگذارند.در نتیجه قطعات را خشک کرده و کنار هم بچینید. نوع مصالح مورد استفاده و زیر سازی های موجود باید از نظر زیبایی شناختی بررسی شود و با یکدیگر تطابق داشته باشند، قیمتی مناسب داشته باشند و به آسانی و با سرعت بالایی اجرا شوند. بنابراین هنگام رفتن به این قسمت، مواردی وجود دارد که باید در ذهن هر فرد وجود داشته باشد. با توجه به بودجه و هزینه مورد نظر شما برای این کار ، بهترین متریال های ممکن در آن به کار گرفته شده باشند. طراحی و اجرای نمای ساختمان بر اساس متریال و نوع طراحی در دسته های مختلفی تقسیم می شود. در ادامه با اصول اجرای نمای کامپوزیت ساختمان آشنا می شوید. لازمه اجرای یک نمای سنگی بدون نقص، دقت در شاقولی نصب نمودن سنگها، ساخت و ریختن صحیح دوغاب سیمان در پشت آن ها، سلیقه استاد سنگکار در انتخاب سنگها و صبر و حوصله استاد سنگ کار در اجرای نمای سنگی میباشد.

​Conte᠎nt has been created wi th G SA Co​ntent Ge᠎nerator DEMO .

طراح و مجری نمای خشک

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد اجرای نما بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید