6 کتاب های موسیقی غیر سنتی استراتژی‌ها که هستند برخلاف هر You’ve got Ever Seen. عالی وجود دارد.

از جمله نکات مهم این دوره ها این است که میتونین با برخی از مدرسان کلاس رفع اشکال آنلاین داشته باشید. چه هنرجوی موسیقی باشید چه علاقهمند آن، تئوری موسیقی For Dummies پر است از مطالبی دربارهی نتخوانی، نتنویسی و درک موسیقی که حتماً به دردتان خواهند خورد. با این حال این بخش خود به هشت زیر بخش (مبانی بنیادین، ارکستراسیون، کنترپوآن، هارمونی، مبانی موسیقی ایرانی، آهنگسازی، سلفژ و فرم) تقسیم شدهاست تا باتوجه به موضوع مورد نظر خود دسترسی سریع و راحتی به کتابهای مربوطه داشته باشید. پادکستهای زیادی مثل رادیو دیو، مترونوم، شناخت دستگاه موسیقی ایرانی، کرن و … در چهارمین فصل از کتاب، طرح فعالیت و برنامه آموزشی هنرستان موسیقی و دانش سرای هنر تبریز مورد توجه قرار گرفته است و در فصل بعدی عملکرد هنرستان موسیقی تبریز بررسی شده است. این کتابها، برای زمان خودش واقعاً خوب بود و در هنرستان هم تدریس میشد. استفاده مکرر از افعالی از مصدر «گردیدن»، «نمودن» و «باشیدن» حتی اگر عامدانه صورت گرفته باشد، متن ما را به یک قرن قبل و زمان وقوع رمان نمیبرند.

کتاب های موسیقی

مهمترین کتابهایی که در آن زمان چاپ میشد و مورداستفاده قرار میگرفت، کتابهایی بود که آقای صبا برای ویلن نوشت. این کتابها، به همت لطفالله مفخم پایان به چاپ رسید که از شاگردان استاد صبا بود. بههرحال، آقای وزیری آغازگر جریان مکتوب موسیقی در ایران بود و طبیعی است که هر کاری در آغاز احتمالاً گرههایی دارد. جریان مخالف با آموزش و اجرای موسیقی به شیوه مکتوب مراکزی را راهاندازی کردند و استادان آگاه به ردیف موسیقی ایرانی هم اداره آن مراکز را بر عهده گرفتند. تنبک سازی است از پوست و چوب (معمولاً گردو) و از دو قسمت گلویی و استوانهای تشکیل یافته، سطح بالایی آن از پوست و قسمت گلویی آن که با دهانهای گشاد دارد، باز است. برخی از فعالان عرصه موسیقی، درباره کیفیت آثار مکتوب آن دوران انتقاداتی دارند و معتقدند این کتابها باید بازبینی شود. مهمتر از همه خصوصی یا عمومی بودن کلاسها یا آنلاین برگزار شدنشان هم در کنار سایر هزینههای جانبی مثل خرید جزوات و کتابهای مورد نیاز از جمله کتاب ولفارت شوچیک ال-ویولن یا آموزش ویولن ایرانی (۱) و (۲) (کتاب های هنرستان موسیقی سابق)؛ آثار برگزیده استاد علی تجویدی برای ویولن ایرانی؛ هجده قطعه پیش درآمد برای ویولن ایرانی و چند کتاب دیگر هم از عوامل موثر بر هزینه آموزش ویولن محسوب می شوند.

بله. عدهای ( که البته برای من قابل احترام هستند)بهجای اینکه از خدمات وزیری، صبا، خالقی و دیگر افرادی که درزمینه تألیف کتابهای موسیقی و ترویج شیوه نوین در موسیقی گام برداشتند، تقدیر کنند، مسیر انتقادات تند و ناراحتکننده را پی گرفتند و تخریب ساز ویولن را که ساز محوری در بسیاری از کتابها بود، شروع کردند. البته بعدها در کنار این کتابها در هنرستان کتابهای دیگر مربوط به موسیقی غربی درزمینه سازهایی همچون کلارینت و فلوت تدریس میشد. مخاطب «فرم و آفرینش در موسیقی ایران» با بهرهگیری از مطالب این کتاب میتواند درزمینه آهنگسازی موسیقی ایرانی با فرمهای متداول آشنا شود و بر همین اساس در مسیر آهنگسازی گام بردارد. کتابآرایی نسخههای هنری دوره قاجار: با استناد به نسخ خطی کتابخانه ملی ایران، تألیف حبیبالله عظیمی، قم: ‫مجمع ذخایر اسلامی؛ تهران: سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، ‫۱۴۰۰، ۳۹۶ ص. احتمالاً شما هم با من موافقید که تألیف کتاب کار پرزحمت و کمبازدهی است (البته ازنظر اقتصادی). استاد صبا نوازنده برجسته سه تار بود و با ساز سنتور، تار، نی و تنبک آشنایی داشت اما تمرکز اصلیاش را در تألیف کتابهایش روی ساز ویلن قرار داد. سه کتاب دوره اول ویلن، دوره دوم ویلن و قطعات ضربی آثاری بود که استاد صبا آن را نگاشته و در دوره خودش با استقبال زیادی مواجه شده بود.

ناگفته نماند که حتی اگر هرکس هرچه میخواهد بگوید، خلاقیت نوازندگان ویولن در ایران در قیاس با دیگر سازها بیشتر بوده است. اگر این گرایشها را بشناسیم، یک آکورد مناسب تشکیل میدهیم. البته ممکن است این آکورد با تعریفهای هارمونی کلاسیک منطبق باشد یا منطبق نباشد. در فصل سوم مدلاسیون و در فصل چهارم حرکت ملودیک، نتهای گذر، انواع تأخیرها و در نهایت در فصل پنجم آکوردهای با فاصلههای کروماتیک، پنجم افزوده، ششم افزوده و هفتم کاسته، و همینطور کادنسهای نامعمول در پام ماژور و مینور مورد بررسی قرار میگیرد. ورود به این هنرستان از سال هفتم امکانپذیر بوده و اگر دانشآموزی در عبور از سال ششم به هفتم، موفق به قبولی در آزمون نشد، از سالهای هشتم، نهم و دهم هم این امکان را دارد که در مرحله تکمیل ظرفیت، شانس خود را یک بار دیگر برای حضور در این هنرستان، محک بزند. اگر به دنبال خرید کتاب موسیقی در این خصوص هستید، خرید آنلاین کتاب های موسیقی به دلیل تخفیف و دسترسی آسان به طیف وسیعی از کتابها، انتخاب خوبی خواهد بود. Th᠎is content has ​be​en ​done by sahandbook ​Co nten᠎t ᠎Ge᠎nera᠎tor DE᠎MO᠎!

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد فروشگاه اینترنتی کتاب موسیقی لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید