7 سوال |ضروری است|خوب است|ارزش دارد|که باید|می‌توانی|باید|شاید بخواهید|باید|باید|می‌خواهید|می‌خواهید} درباره دتایل اجرای نمای خشک بپرسید

حذف تقطیر در سطوح داخلی (تبادل هوا در فضای بین دیوار ها ی ارجی و پوسته نما با عث دفع هر گونه بخار آب در داخل ساختمان می شود و از ایجاد قارچ و سفیدک بر روی نما جلوگیری می کند) – این سیستم نصب باعث کاهش هزینه های مربوط به تهویه مطبوع و تهویه حرارتی می شود که در نتیجه در دراز مدت باعث کاهش گازهای گلخانه ای می شود. نما عناصر بیرونی و داخلی بنا را از هم جدا می کند و به شهر هویت می بخشد و نقش بسزایی در جهت بهبود فضای شهری دارد. دانستن اینکه در نظر گرفتن نما براي ساختمان ها چه هدف یا اهدافی را دنبال می کند و چه عواملی در نوع و شیوه اجرایی این قبیل نما ها موثرند، لازم و ضروري است. در ساختمان سازی به سوی بیرونی یک ساختمان نما گفته می شود. با همه مزیتهایی که گفته شد، نمای کامپوزیت مانند هر نمای دیگری، نقصهای خاص خود را دارد. نماي ساختمان در تعریف و شکل دهی شهر نقش بسیار مهمی ایفا می کند، بنابر این در نماي ساختمان ها باید به مساله همگونی نماي شهري توجه بسياري داشت، زیرا اگر نماي هر سا ختمان را بی توجه به بافت شهر و بدون در نظر گرفتن ساختمان هاي همجوار طراحی کنیم ، نا همگونی غیر قابل جبرانی را در سطح شهر رواج می دهیم و با این عمل، بی هویتی و تضاد شهري ناخواسته گسترش می یابد.

متریال نمای خشک

نمای خشک یکی از مدرن ترین و محبوب ترین نماهای امروزی است که در اجرای آن به جای استفاده از ملات سیمانی و دوغاب از چارچوب های نگهدارنده استفاده می کنند. هزینه ساخت و اجرای بتنهای اکسپوز سهبعدی نسبتا زیاد است. در واقع، هر بتنی که سطح آن در معرض دید قرار داشته باشد را میتوان به عنوان بتن اکسپوز در نظر گرفت. در طراحی نما صرفاً نمی توان بر روی زیبایی و جذابیت تکیه کرد، بلکه عوامل دیگری نیز باید مورد توجه قرار گیرند. بحث نما سازی در سا ختمان یک بحث فرهنگی می باشد . نما در لغت نامه دهخدا به معنای صورت ظاهری هر چیزی، آنچه که در معرض دید و برابر چشم است، آنچه از بیرون سوی دیده می شود، منظره خارجی بنا و عمارت، قسمت خارجی ساختمان و نما سازی و ساختن نمای عمارت است. به دلیل کمبود ملات و روش های اجرایی سنتی و نیز استفاده مجری نما از ابزار و ماشین آلات صنعتی در این روش، در این نوع نما سازی امکان اجرای نما در چندین قسمت مختلف توسط اکیپ های مختلف، به طورهمزمان در بخش های بالایی و پایینی ساختمان ممکن است.  Th​is a​rt icle h as be᠎en c reated  by G SA Content G​ener᠎ator Demoversion.

شرکت اجرای نمای خشک

مفهوم نمای دو پوسته از اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی، توانست در بین تفکرات جامعه معماران رشد تسریع کننده ای را تجربه کند که این موضوع دسترسی به نما های تمام شیشه را برای بهبود زیبایی و نفوذ نور روز را بدون مختل كردن عملکرد سیستم حرارتی بنا ممکن می ساخت. با نفوذ عمیق تر نور روز و کنترل بیشتر بار گرمایی نما ، نمای دو پوسته بعنوان یک تکنولوژی سبز توسط عموم مردم پذیرفته شد و طیف وسیعی از اشکال مختلف بصری را برای ساختمان ها فراهم ساخت. سیستم های نما های سنتی مترقی (تمام شیشه با تدابیر سایه بان های ثابت) احتياجات آسايش حرارتی در نما های وسیع را برای تمام جهات در فصول گرم و جهات شمالی جنوبی در فصول سرد فراهم می کرد. قیمت آجرنمای سنتی را از طریق این لینک دریافت نمائید. در این روش سرامیک خشک پرسلانی از طریق اتصالات آلومینیومی مخصوصی به نام کلمپ clamp بر روی ریل های آلومینیومی افقی مخصوص این سیستم متصل می شوند. تکمیل این مقایسه فنی از طریق ارزیابی های اقتصادی (در سطح تخمین هزینه اولیه) انجام شده است که یک نسبت قیمتی- کیفیتی؛ مربوط به آنالیز سیستم ها و متریال های نمای مورد استفاده در هر ساختمان را به دست می دهد.

قیمت اجرای نمای خشک

همچنین لازم به ذکر است که مصالح کاربردی در ساخت نما بسیار متنوع است. اما با در نظر گرفتن فرهنگ و اقلیم هر منطقه و همچنین توجه به مسائل زیست محیطی، ایمنی، سرعت اجرا و داوم نما و این که نماها اساسا در معرض شرایط محیطی و آب و هوایی مختلف قرار می گیرند و اینکه همه روزه مصالح مصنوعی و یا ترکیبی جدیدی روانه بازار می شود؛ انتخاب نوع نما را برای بکارگیری در انواع ساختمان ها تحت تاثیر قرار داده و در واقع تا حدودی تصمیم گیری را برای انتخاب یک نمای زیبا و در عین حال ایمن و با دوام مشکل می سازد. ورق هاي کامپوزيت متشکل از دو لايه آلومينيوم و يک هسته از جنس پلاستيک يا يک ماده معدني پرکننده مي¬باشند کهدر بين اين دو لايه قرار مي گيرد. این پلاستیک خواصی همچون عدم زنگزدگی، سبکی، انعطافپذیری، ذوب و بازیافت مجدد را دارد اما با همه این فواید، پلاستیک یک عیب بزرگ دارد و آن هم عدم استحکام میباشد که برای استحکام بخشیدن به آن از ماده فایبرگلاس که خود ترکیبی از سه ماده الیاف کربن، کولار و پلی پروپیلن است استفاده میگردد. بتن، مادهای حساس در مواجهه با مواد شیمیایی، نمکهای قلیایی یا چرخه ذوب و انجماد است.

انواع اجرای نمای خشک

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد نما بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید