8 عصر جدید روش‌ها به نمای خشک

مراحل اجرای نما شامل سه مرحله طراحی، زیرسازی و در نهایت اجرا است. یکی از مهم ترین مراحل اجرای نمای ساختمان که بر کیفیت و ماندگاری نما تاثیر به سزایی دارد اجرای آهن کشی نما می باشد. هیچ گونه خطایی در مرحله شاسی کشی نمای ساختمان جایز نیست، زیرا باعث کج و معوج شدن نما و ریزش آن می شود. صرفه اقتصادی: نمای ساندویچ پانل به دلیل ساخته شدن از محصولات مرغوب موجود در بازار که باعث افزایش کیفیت آن نسبت به دیگر رقبای خود گردیده دارای قیمت تمام شده نسبتا بالایی می باشد، اما باید در نظر داشت بازگشت سرمایه آن در بهینه سازی مصرف انرژی باعث صرفه اقتصادی آن در دراز مدت می شود. دوغاب ملات ماسه سیمان میتوان موجب کثیف شدن ظاهر نما شود که این البته در حین پیشرفت کار توسط نیروی اجرایی پاک میشود. این شیوه توسط استادکاران انجام می شود و نیروی اجرایی آن نیازی به دانش مهندسی و تخصص ندارند. در این شیوه نیازی به اجرای داربست نیست و سرعت اجرا افزایش پیدا می کند. استفاده از این روش گرچه ممکن است سرعت اجرای کار را کمی پایین آورد اما مزیتی دارد که ارزش استفاده را بالا میبرد و آن پیوند مستحکم مصالح نما با جدار اصلی ساختمان است. Art᠎icle w as creat ed  wi th t​he he lp ᠎of G SA​ Con​tent  Gen᠎er᠎at or Dem ov᠎ersion!

آنچه شکسپیر می تواند در مورد نمای سنگ به شما بیاموزد

عواملی مانند شرایط اقلیمی منطقه نیز بهتر است در انتخاب نوع مصالح در نظر گرفته شود. برای مثال در منطقه ای که اکثر ساختمان ها نمای سنگی دارند، استفاده از نمای آجری توصیه نمی شود. هر منطقه شهرداری در شهرهای بزرگ ، دارای کمیته نمای اختصاصی خود است که بر اساس ضوابط و قوانین حاکم بر معماری ساختمان های آن منطقه ، نماهای ارائه شده را تایید یا رد می کند. ساختمان مورد بحث این دستورالعمل نماهای ساختمانی بوده و الزامات تهیه شده براساس آن ارائه شده است. در این راستا گروه معماری آوگون با بهره گیری از معماران و طراحان با تجربه و خلاق آماده ارائه خدمات مختلف در زمینه ی طراحی و اجرای نمای ساختمان می باشد. نمای ساختمانی و طراحی نمای ساختمان مسکونی به منظره شهری شکل می دهد، از این رو طراحی نماهای مختلف باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشد. نورپردازی باید در حین طراحی مورد نظر قرار بگیرد. همانطور که گفته شد، زیرسازی مجموعه عملیاتی است که طی آن بستری مناسب و سطحی صاف برای اجرای نما مورد نظر در سازه ساختمانی ایجاد میشود. زیرسازی یا شاسی کشی: ایجاد بستری مناسب و سطحی صاف برای اجرای نمای مورد نظر در سازه ساختمانی. اجرا: اتصال مصالح مورد استفاده به سطح صاف حاصل از مرحله قبل است. Artic le has been g᠎enerated wi th t he help ​of G᠎SA​ Content G enerator  DE MO᠎!

دوغاب و ملات مورد استفاده در این شیوه باعث کثیف شده نما می شوند. ۲- سبک تر از سنگهای طبیعی و با وزن مخصوص ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است که همین امر باعث وزن کمتر ساختمان و در نتیجه کاهش اثر زلزله بر ساختمان میشود. اینکه اگر نمای ساختمان تراز نباشد، قرارگیری ملات بر جدار سازه، عدم تراز بودن را کم کرده و میزان خطا را کاهش میدهد. پس سعی کنید از هرچیزی به اندازه در نمای خود استفاده کنید. از مزایای استفاده از سرامیک به عنوان نمای خشک آن است که دوام بسیار بالایی دارند و پس از گذشت سالها، همچنان زیبایی و جلوه خود را حفظ میکنند. برای بسیاری از افراد هنوز هم این روش ناشناخته است و برای برخی دیگر قابل اعتماد نیست چرا که از ایمنی و دوام آن اطمینان کافی ندارند. موکول کردن نورپردازی به زمان اجرا و پیروی از روش رندوم برای جایگذاری لامپ ها کار اشتباهی است. چوب ترمووود نوعی چوب نما است که از وزن سبک اما مقاومت بالا برخوردار می باشد. این یکی از روش های سنتی اجرای نماست که سرعت کم تری نسبت به روش های نوین دارد. در کشورهای پیشرفته اجرای نمای کامپوزیت ساختمانی یکی ازپر طرفدارترین نماها به شمار می آید.

استفاده از ملات ماسه سیمان از رایجترین روشهای اجرای نمای سازههای ساختمانی است که از گذشته مورد استفاده قرار داشته است. سنگ پلاک علاوه بر نماهای بیرونی در سطح دیوار پارکینگها، راهپله و حیاط نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این کار علاوه بر زیباتر کردن نما، نوعی عایق برای صفحات کامپوزیت است و از ورود آب به زیر نما های خشک صفحات جلوگیری میکند. در معماری سنتی ایرانی، آرایشی که پس از پایان کار ساختمان بر آن بی فزایند را آمود میگویند ، مانند تزیین الحاقی، نماسازی سنگی یا آجری، کاشیکاری و گچبری که در اکثر موارد کارکرد سازه ایی ندارد. را آمود میگویند، مانند تزیین الحاقی، نماسازی سنگی یا آجری، کاشیکاری و گچبری. نمای سنگی ساختمان از انواع نماهای بیرونی پرطرفدار هستند و از آنها اغلب برای نمای ساختمان های دوبلکس و چند طبقه و ویلایی و آپارتمان های لوکس استفاده می شود. فواصل شیشه ها با یکدیگر چنان نزدیک بوده که فریم فولادی حائل قابهای آلومینیومی از نمای روبرو دیده نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید