9 اثبات شده اجرای نمای خشک آجر روش‌ها

چارچوب های نگه دارنده از دیگر اجزای تشکیل دهنده نمای خشک ساختمان هستند. البته با توجه به نحوه اتصال و ماده پیوند دهنده (چسب، ملات، پیچ و غیره) امکان استفاده از تجهیزات دیگر نیز وجود دارد. روش اجرای بتنهای اکسپوز دیوار، به نوع اتصال (چسبی، توکار یا روکار) پنلها بستگی دارد. در اتصال مخفی یا توکار پنلهای بتن اکسپوز دیوار، علاوه بر تجهیزات مورد استفاده در روش قبل، به اتصالات براکتی و وسایل حفاظت فردی نیز نیاز داریم. به علاوه، با به کارگیری مصالح مخصوص در بتنهای اکسپوز دیوار، امکان افزودن عایق صوتی و حرارتی به فضای داخلی نیز فراهم میشود. بتنهای اکسپوز در اغلب موارد با رنگ طبیعی خود (خاکستری) مورد استفاده قرار میگیرند. بتن اکسپوز سه بعدی، تایلهایی با طرح سهبعدی است که اغلب به منظور ایجاد نمای مدرن و تزئینی در فضای داخلی ساختمان بر روی دیوارها اجرا میشود. تا جایی که قیمت نمای خشک سرامیک و دتایل اجرای سرامیک خشک بهعنوان برخی از فاکتورهای موثر در جلب پیمانکاران ساختمانی منظور میشوند. منظور از اجرای نمای سنگ خشک چیست؟ با این وجود، در صورت نیاز به اجرای بتنهایی با رنگهای دیگر میتوان از سنگدانههای رنگی، رنگدانهها یا پوششهای رنگی استفاده کرد. This da ta was written ​with behsaznama Content Gener​ator Demoversi on!

شرکت اجرای نمای خشک

البته توجه داشته باشید که در صورت اجرا در محیطهای مرطوب، این بتنها مانند تایلهای کف به نگهداری بیشتری نیاز خواهند داشت. با این وجود، اجرای بتن اکسپوز کف سادهتر از نواحی دیگر است. به عنوان مثال، این پنلها معمولا با حداقل ضخامت 10 سانتیمتر ساخته میشوند. به طور کلی ورقهای کامپوزیت، ترکیب دو یا چند ماده است و از سه لایه که شامل دو لایه از جنس آلومینیوم و یک لایه از مواد پلی اتیلن به عنوان که یک ماده معدنی پرکننده است و بین دو لایه آلومینیومی قرار میگیرد، تشکیل شده است. سپس پروفیلهای آلومینیومی به صورت عمودی نصب شده و پس از آن عایق های حرارتی را به کمک چسب و یا گیره های ویژه روی دیوار نصب می کنند. برای اجرای چسب از ماله ، کاردک یا بیلچه دندانه دار استفاده شود. بعد از مخلوط کردن 2 چسب با هم خمیری نرم به دست می آید، که در 4 گوشه سنگ می توان از آن استفاده کرد. برای دو پوسته کردن ساختمان و افزایش ایمنی ساخت، برای عایق کردن ساختمان مانند عایق صوتی، عایق حرارتی و برودتی کاهش وزن ساختمان و کاهش مصرف مصالح ساختمانی مانند گچ و ملات سیمانی این نوع نما به کار برده می شود. ​Conte​nt was created by ᠎GS᠎A Content Ge​nerato᠎r DE᠎MO!

نحوه اجرای نمای خشک ساختمان

است. این ماده برای چسباندن انواع مصالح ساختمانی مانند سرامیک، سنگ، پلاستیک، کاشی، شیشه، چوب، فلز، بتن و غیره به عنوان نوعی اتصالدهنده محکم و با نفوذپذیری بسیار پایین قابل استفاده است. پنلها و تایلهای بتن اکسپوز با شکلها و طرحهای متنوع برای کفسازی فضاهای داخلی ساختمان نظیر اتاقها، آشپزخانه، حمام و دستشویی قابل استفاده است. سیستم نمای خشک نامشهود یا غیره نمایان؛ در این روش نیز بست های مورد استفاده برای نگهداری سرامیک، پس از نصب نما قابل مشاهده نمی باشند. در این سیستم بر خلاف روش های سنتی برای اجرای نما هیچ خبری از ملات نمی باشد و در واقع به جای ملات از نوعی سیستم نسبت به اتصالات مکانیکی استفاده می کنند . شرکت ایناب تولیدکننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمان، با سابقه ی بیش از 14 سال اجرای نماهای نوین ساختمانی، آمادگی خود را برای همکاری در پروژه های نمای ساختمان و اجرای نمای سنگ خشک در سراسر کشور اعلام می کند.  This c​ontent has ​been w᠎ri tten ᠎with the he᠎lp of behsaznama Content G᠎enerat or Demoversion!

قیمت اجرای نمای خشک در مشهد

همچنین میتوان سنگ نما را به دیوار پشتی پیچ کرد که دارای ضوابط اجرایی مختلف است. در غیر این صورت، باید از اتصالات پیچی برای اطمینان از اتصال مناسب پنلها به دیوار استفاده کرد. این روش برای نصب سنگ های با ضخامت بالاتر از ۲ سانتی متر و دارای تراکم کافی توصیه می شود. از این روش در نماسازی حمام و شومینه استفاده میشود. برای مثال اگر در شهری مثل یزد قصد نماسازی دارید استفاده از مصالح سنتی مانند آجرنما بهترین انتخاب است. با وجود اجرای پیچیده این بتنها بر روی دیوار نسبت به کف، آزادی عمل بسیار بیشتری برای ابعاد و شکل انتخابی وجود دارد. بعد از آن بر روی صفحات به شکل L پروفیل های عمودی را به وسیله پرچ نصب می نماییم. تایلهای این نوع بتن معمولا دارای پروفیلهای S شکل، SS شکل و مسطح با طرحهای مشابه چوب هستند. دیگر متریال مورد استفاده در این نما شامل چوب و آجر می­باشد. این قابلیت در بسیاری از انواع نماهای دیگر وجود ندارد و در صورت آسیب دیدن قسمتی از نما مجبور به تقبل هزینه ی زیادی برای تعویض کامل آن خواهید شد. در اکثر مواقع، تجهیزات مورد نیاز برای اجرای این نوع بتن مشابه یکدیگر هستند. مراحل اجرای اکثر بتنهای اکسپوز کف مشابه یکدیگر هستند.

اتصالات نمای خشک

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با منبع وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید