9 درس‌هایی درباره اجرای نمای خشک که باید قبل از رسیدن به 40 یاد بگیرید

• نمای آجری در برابر نفوذ آب از مقاومت زیادی برخوردار می باشد. این کار مانع از نفوذ آب به لایه های زیرین می شود. • دسترسی به متریال آجر ، بسیار آسان می باشد و میزان تولید این متریال بسیار زیاد می باشد. • زمان اجرای این روش زیاد می باشد. بک استادکار ماهر ، در حین داشتن صبرو حوصله زیاد ، توانایی خواندن نقشههای اجرایی نما را دارد. و شما با هرسلیقه ای می توانید بهترین نما را برای ساختمان خود اجرا کنید. یک متخصص حرفه ای و باتجربه قادر به اجرای تمامی روش های این نما ، باکیفیتی بالا می باشد. یکی از مناسبت ترین سطوح برای شروع به عملیات اجرایی مربوط به نصب سیستم نمای خشک آجری دیوارهای خشک از جمله سیستم کناف و یا دیوارهای فایبر سمنت می باشند ولی اجرای سیستم نمای خشک بر روی سایر سطوح متدوال از جمله بلوک با دانه های سبک و سیستم های دیوارهای سه بعدی و سیستم بلوکهای اتوکلاو شده ممکن و به سهولت امکان پذیر می باشد.

متریال نمای خشک

ما در فضاي شهري با يک ساختمان روبرو نيستيم، در واقع هر ساختمان جزئي از فضاي شهري محسوب مي¬شود که زشتي آن بر فضاهاي عمومي تأثير گذار است و زيبايي آن منوط به هماهنگي با ساير عناصر آن مکان است. و با کمک تجهیزات و قطعات فلزی نظیر ریل و پیچ می توان آجرها را به یکدیگر متصل کرد. در صورت لزوم می توان این نماها را برقی نیز کرد. ولی از آنجا که به دنبال مد روز پیش می رویم دیگر این نماها کارایی لازم را ندارند باید از نماهای سنگی کاشی سرامیکی آجری شیشه استفاده کرد تا جلوه زیبایی داشته باشند و همچنین با استاندارهای روز دنیا مطابقت داشته باشد. در حقیقت در نمای خشک، نوعی سیستم نصب سبک با اتصالات مکانیکی جایگزین ملات برای نصب نما به ساختمان می شوداگر با نماهای ملاتی آشنایی داشته باشید، حتما می دانید که در این نوع نما سطح رویه که ممکن است سرامیک، سنگ، آجر و… • در این روش از پیاده سازی نمای آجری ، حتی در صورت تراز نبودن نما ، عیوب سطح پوشیده شده و نمایی با ظاهری یکدست و زیبا ایجاد می شود. پیاده سازی نمای آجری ساختمان چه مزیت هایی دارد؟

اجرای نمای ساختمان تاثیر به سزایی در زیبایی ساختمان و محافظت از لایه ی بیرونی آن دارد. در اجرای این روش نیازی به ملات نمی باشد. متریال استفاده شده در اجرای نمای خشک سرامیک، همان گونه که از نام این نما پیداست؛ سرامیک است! وزن نما در اجرای نمای خشک نسبت به روش سنتی بسیار سبک تر است. این نما به علت وجود حفره های هوایی به عنوان عایق مازاد، عملکرد صوتی ساختمان را افزایش میدهد و صدای بیرون را بین 10 تا 20 درصد کاهش می دهد. استفاده از آجر به ویژه آجرهای نسوز در نمای ساختمان می تواند ایمنی ساختمان را در هنگام آتش سوزی افزایش دهد. در واقع اولین چیزی که از بیرون نظر شما را به یک ساختمان جلب می کند ، نما و شکل ظاهری آن می باشد . انجام این کار را به یک نصاب آجر با تجربه و کاربلد بسپارید. به عنوان مثال آجر شاموتی نوعی آجر نسوز است که در نمای ساختمان با آجر نما کاربرد دارد. • مقاومت نمای آجری در برابر ضربه نیز بیشتر می باشد. نمای آجری یکی از پرطرفدارترین نماها در بازسازی ساختمان می باشد. Th​is post w​as c re᠎ated  with behsaznama C ontent᠎ G en er᠎ator D em​over​sion!

در حال حاضر آجرنما در قالب های متفاوتی همچون ، شامل آجر شیل، آجر آنتیک و رستیک، آجر نسوز، آجر خشک و آجر تایلی قابل اجرا می باشد. آجر ها در انواع گوناگونی تولید و عرضه می شوند. از دیگر انواع اجرای نمای خشک ساختمان بر اساس مصالح استفاده شده می توان به اجرای نما خشک آجری، اجرای نمای خشک سنگ، نمای اسپایدر و… اجرای نمای خشک سرامیک یکی از رایج ترین انواع نمای خشک ساختمان است که این روزها به طور شگفت انگیزی مورد استقبال قرار گرفته است. • اجرای نمای خشک ، جزو به روز ترین روش ها می باشد. بر اساس ضوابط، امکان رنگ آمیزی نمای آجری وجود ندارد. همانگونه که از عنوان نمای خشک بر می آید، تفاوت اصلی این نما با نمای ملاتی، در نوع اتصال مصالح نما به سازه ساختمان می باشد. مقایسه قیمت آجر نما با هزینه های مواد دیگر ساختمان می تواند در ابتدا گیج کننده به نظر برسد. یکی دیگر از فاکتورهای موثر در تعیین هزینه پیاده سازی نمای آجری شهر محل اجرای پروژه می باشد. معماری منطقه ای هر مکان با توجه به محدودیت های اقلیمی و سرچشمه های منابع موجود در همان منطقه از قبیل متریال های موجود و شرایط فرمی و ساختاری که منطقه در اختیار معماری می گذاشت وضعیت نما و ظاهر ساختمان را تعیین می نمود.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از منبع دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید