Sins Of نماهای مدرن

نماهای مدرن امروزه با مصالح مختلفی اجرا میشوند، ممکن است اجرای نما با استفاده از یک نوع مصالح باشد و یا برای طراحی نما از چند متریال با توجه به قوانین موجود استفاده کرد. سرعت اجرای این نما بالاست و در کمترین زمان ممکن می توان آن را بر روی سطح خارجی ساختمان اعمال نمود. البته با ورود به دوره سبک مدرن، نما های سنگی نیز دچار تحول شدند و در طرح های مختلف می توان از نمای سنگ بهره برد. طراحی نمای سرامیک خشک در رنگ، طرح و بافت های مختلف به هر ساختمانی ظاهری شیک می بخشد. اجرای نمای سرامیک خشک چه مزایای دارد؟ هزینه اجرای نمای بیرونی ساختمان به متراژ، نوع متریال مصرفی، حجم کار نما، موقعیت پروژه، نوع سنگ و آجر به کار گرفته شده، میزان ساعتی که بر روی پروژه کار میشود و البته ارتفاع پروژه بستگی دارد. اجرای نمای سرامیک خشک به صورت کلی به دو روش نمایان و غیر نمایان انجام می شود. نمای سرامیک خشک از جدیدترین نماهای ساختمانی است و اجرای آن نیاز به افراد متخصص و کاردان دارد. این سیستم به صورت گسترده در پوشش نما، سطوح بام و دیوارهای داخلی خارجی کاربرد دارد.

نمای خشک مدرن

نکته ی دیگری که در انتخاب پرده پانچ باید به آن توجه داشته باشید، موضوع جای نصب آن است. البته باید بدانید، سرامیکی که در دکوراسیون داخلی منازل مثل سرامیک کف آشپزخانه و پذیرایی و… طرح سرامیک نما سنگ علاوه بر دارا بودن زیبایی سنگ از خیلی جهات فیزیکی و فنی از نمای سنگ بهتر می باشد. می توان براي اين منظور پنل هاي شفاف یا مات و شيشه اي را در مجاورت هم بصورت دندانه اي يا عمودي ترکیب کرد و از این طریق علاوه بر تولید انرژي برق توسط پنل ها ، نور عبوري از این پنل ها بصورت کنترل شده وارد فضا هاي داخلي گردد و از ورود نا خواسته نور خورشید در روز هاي گرم به داخل سا ختمان جلوگیری شود و در اینجا ست که مزیت های سامانه هاي غيرفعال خورشیدی در کنار سامانه هاي فعال خورشيدي، به لحاظ دید به منظر بیرون و تأمین نور طبیعی در کنار تولید برق مصرفی مورد نیاز حا صل می شود. چون در ساختمان های بلند و بزرگ و اسمان خراش نمی توان طراحی نمای کلاسیک را اجرا کرد.

{بیشترین بهره را ببرید} از نمای سنگ استفاده کنید

نمای سرامیک خشک جزء نماهایی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. نمای رومی یکی از ایده آل ترین و محبوب ترین نماهایی است که در طراحی ویلاها مورد استفاده قرار می گیرد. کاشی نما در صنعت ساختمان سازی به دلیل موقعیتی که کار بر روی آن صورت می گیرد در معرض شرایط محیطی گوناگونی قرار دارد. نمای شیشه ای نیز براساس سیستم و نوع شیشهها انواع مختلفی دارد که در زیر با انواع آن آشنا میشویم. در عکس بالا، قسمتی از نمای ساختمان سنگی دچار آسیب شده و مالکین هزینه اضافی جهت حفظ نما را متقبل شدهاند. برای جلوگیری از ریزش نمای سنگی از اسکوپ کردن سنگ به خارجیترین قسمت دیوار و یا شاسیکشی نما استفاده میشود. در گروه های بلوک سیمانی، آجری با تیر چوبی، آجری با تیرآهن و آجری با تیرچه بلوک که انتقال بار ساختمان از طریق دیوار باربر صورت می گیرد، مصالح به کار رفته در دیوار و سقف تا حدود زیادی روشن است. ​A rtic le h as be en c᠎re at ed  by behsaznama Con᠎tent ᠎Gene᠎rato᠎r DEMO᠎!

کرتین وال راهنمای برقراری ارتباط ارزش

نمای شیشه ای کرتین وال یکی از زیباترین نماهای مدرن برای نمای خارجی ساختمان به شمار می رود. با توجه به شرایط محیطی که برای شما بیان کردیم، باید کاشی برای اجرای نما طبق آن انتخاب شود تا در شرایط موجد بتواند در نما طول عمر بیشتری را داشته باشد و عایق خوبی برای نمای بیرونی ساختمان در مقابل برف و باران و سردی و گرما باشد همچنین نمای ساختمان زیبا به چشم آید. در روش وقت گیر ملات دار باید دقت کرد تا اتصال بین ملات و سرامیک محکم باشد. پس از ایجاد شیار در پشت سرامیک ها، کلمپ ها با برجستگی های خود از طریق چسب داخل این شیارها محکم می شوند.در مرحله آخر، سرامیک ها به واسطه کلمپ ها روی ریل های زیرسازی پیچ می شوند. در این روش تایل های سرامیک خشک توسط قطعات کلیپس ساخته شده از فولاد ضدزنگ (stainless steel)، به ریل های آلومینیومی زیرسازی در فواصل مشخص متصل می شود. در این روش در محل اتصال سرامیک به ریل های آلومینیومی، لاستیک های EPDM قرار می دهند تا از لغزش سرامیک ها جلوگیری شود. این قطعات نیز، با توجه به نوع اتصال سنگ و سرامیک متفاوت خواهد بود.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه اجرای نمای سنگ خشک لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید