Sins Of نمای سنگ

اين وضعيت باعث كاهش وزن نما ميگردد. هماهنگی رفتار مصالح در مقابل تغییرات دمایی سال هاست که اجرای نما در داخل و خارج ساختمان توسط افراد فاقد آموزش های لازم با ملات ماسه و سیمان صورت می گیرد که جدای از تحمیل وزن بالایی به ساختمان که با توجه به اهمیت مقاوم بودن ساختمان ها در برابر نیروی زلزله و رابطه مستقیم نیروی جانبی زلزله با وزن ساختمان ها با توجه به متفاوت بودن ضریب انتقال حرارتی و همچنین متفاوت بودن میزان انبساط و انقباض بخش ملات پشت سنگ یا سرامیک و … نمای ساختمان یکی از با اهمیت ترین قسمت ساختمان می باشد چرا که از طریق پنجره های تعبیه شده در نما، نور فضاهای داخلی تأمین شده و امکان دسترسی فضای داخلی به دنیای خارج از طریق همین پنجره ها امکان پذیر است. این خلبانان الكترونیك با توجه به شرایط دائماً متغیر خارج وداخل هواپیما ، مستمراً شرایط ایدهآل پرواز هواپیما و آسایش مسافران را فراهم میكند. عدم اجرای نمای سنگی به صورت صحیح و اصولی باعث می شود که بعد از مدتی در اثر گرما و سرما و یا باد و حوادث طبیعی، سنگ نمای ساختمان سقوط کند و باعث خطرات جانی و مالی فراوانی گردد.در این مقاله به بررسی انواع روشهای اصولی اجرای نمای ساختمان با سنگ می پردازیم.

اتصالات نمای خشک

This c᠎ontent was c re​ated  wi​th G​SA C on tent Generat​or Demoversi on.

سرامیک نمای خشک

انواع مختلفی از شیشه های عایق، شیشه های رنگی در بازار موجود است. در اسلام، جهتی که برای نماز خواندن باید به سمت آن ایستاد، قبله نام دارد و به سمت شهر مکه است و به صورت مشخص جهت خانه کعبه را نشان میدهد. در اغلب سیستمهای نمای خشک به منظور جلوگیری از ورود نم یا رطوبت به داخل ساختمان، یک فضای خالی تهویه بین نما و عایق ایجاد میکنند. عایق بودن جداره باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می شود. در ایران نیز اگر از متریال درجه یک استفادهشود و نصب کامپوزیت با مهارت انجام شود از زیباترین موارد خواهد شد. فواصل و اندازهها و نوع اتصالات زیر به گونهای طراحی میشود که در برابر عوامل مخرب از جمله باد مقاوم باشد. تایید نقشه نمای ساختمان در این کمیته ها به منزله مهر تایید نقشه نما است. انواع روشهای مهار سنگ نما در این حالت مهارهای باربر، مرکب (باربر و نگهدارنده)، مهار سطحی و مهار سقف است. لذا در این تحقیق به بررسی انواع نماهای ساختمانی و ویژگی های آن پرداخته شده است تا دست اندرکاران این عرصه با توجه به شرایط پروژه خود از نتایج این تحقیق بهره مند گردند. 3. پروفیلهای حامل عمودی با استفاده از میخ پرچ بر روی صفحات ال شکل نصب میشوند. ᠎C on tent has  been c re᠎ated  by behsaznama C ontent᠎ Gen​er​ator​ D em ov​ersion​!

سپس با پیچ بر روی پروفیل های عمودی زیرسازی نما با چکمه هایی که کار گذاشته شده متصل می شود. در روش هنگ نیز ورق استرچ متال ابتدا به پروفیل های قاب جوش داده می شود. گاهی برای اجرای بهتر کار و نصب ساده تر از توری مرغی نیز استفاده میشود. چارچوب های مذکور عمدتا از جنس چوب اشباع شده، فولاد یا آلومینیوم می باشند. برای دریافت صحیح نصب نمای ساختمان با گروه تخصصی چوب و چکش در تماس باشید. در طراحی ساختمان ، طراحی و اجرای نما مهمترین. از آن زمان، شرکتهای معماری بسیاری طراحی و اجرای نمای خشک ساختمان را انجام میدهند. انتخاب چهارچوب نگه دارنده و اتصالات مقاوم و ماندگار در برابر سرما و گرما و بخار آب و گازهای موجود در هوا در زمان اتصال، شرایط زیر کار و بارهای اضافی از قبیل فشار و باد و باران و نوع ارتباط چهارچوب با سازه از اهمیت بالایی برخوردار است. حدوداً ۸ روش توط متخصصان و مهندسان اين نما در دفتر مهندسي كانسپت انجامپذير است. 3.سرعت اجرای بالا :در نمای خشک به دلیل استفاده از چهارجوب های فلزی که خود قالب و الگوی اجرای نما محسوب می شوند و نیز به دلیل امکان آماده سازی نما در طبقه همکف و عدم استفاده از داربست ، سرعت اجرای نما به طور چشمگیری افزایش می یابد.

آنها در برابر معابد صخرهای خود هم حیاطی به عنوان حصار ایجاد میکردند؛ ولی یونانیها و تاحدی رومیها، معبدهای خود را با الگو گرفتن از کلبههای چوبی به صورت منفرد بنا مینمودند این نیز در حالیست که آنها هم با ایجاد مفصلی بین فضای بسته و باز ردیف ستونهایی، جهت ایجاد فضایی نیمه باز میساختند که به سختی میتوان معنای امروزی «نما» را به آنها نسبت داد. دوام بالا و عمر طولاني اين مصالح از مهمترين خصوصيات اين نماست. به همین دلیل یکی از مهم ترین خصوصیات این نما را باید دوام بسیار زیاد آن دانست. آب بندی کردن پنجرهها و پیش آمدگیهای ساختمان و ممانعت از ایجاد پل حرارتی طراحی اتصالات و نوع مصالح مورد استفاده در نمای خشک علاوه بر مشخصات فنی فوق باید قیمت مناسب، زیبایی نما، سهولت و سرعت در اجرا را در بر گیرد. امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. نورپردازی باید در حین طراحی مورد نظر قرار بگیرد. ۳- سنگ های تراورتن خود را قبل از نصب بچینید و طراحی کنید. مبحث نورپردازی در نمای ساختمان مدرن نیز از جمله تخصص هایی است که در چند سال اخیر به صورت حرفهای به آن پرداخته شده است و بسیار مورد توجه طراحان و کارفرمایان قرار دارد.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مصالح نمای خشک دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید